Google Kamera 7.4 Yayınlandı: İşte Yenilikler

Google Kamera’nın Yeni Güncellemesi Video Merkezli İki Özellikle Geldi

Google Kamera’nın Yeni Güncellemesi Video Merkezli İki Özellikle Geldi

Google Kamera’nın Yeni Güncellemesi Video Merkezli İki Özellikle Geldi
Google Kamera için yeni bir güncelleme yayınlandı. Yayınlanan güncelleme, video odaklı iki ayrı özellik getiriyor. Google Kamera 7.4’le artık hızlı ayarlardan video çözünürlüğü değiştirilebiliyor ve video kaydı yaparken 8x zoom yapılabiliyor.

Google, stok Android arayüzü kullanan Pixel akıllı telefonları için geliştirdiği dahili kamera uygulaması Google Kamera’yı güncelledi. Güncelleme, video çekimlerine odaklanan iki yeni özellik sunarak kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunuyor.

Şu ana kadar Google Kamera’da video çözünürlüğü değiştirmek için karmaşık bir ayarlar menüsüne girilmesi gerekiyordu. Google Kamera 7.4’le birlikte ise bu durum değişti.

Google Kamera 7.4’le video çözünürlüğü artık hızlı ayarlar menüsünden kolayca değiştirilebiliyor. Hızlı ayarlarda yer alan çözünürlük seçeneği farklı video çözünürlükleri arasında değişiklik yapmaya izin veriyor. Çözünürlük seçeneklerinden 1080p seçildiğinde 30fps ve 60fps seçenekleri arasında seçim yapılabiliyor. 4K çözünürlükte ise kare hızı ayarı bulunmuyor.

Google Kamera 7.4’le gelen bir diğer özellik de video kaydederken 8 kata kadar yakınlaştırma yapabilme özelliği. Elbette ki bu özelliğin sunduğu görüntü kalitesi, cihazın kamera kalitesiyle pararlel bir şekilde değişiyor.

Google Kamera’nın yeni güncellemesinin kodlarında yapılan incelemelerde Google Pixel 4a ve Pixel 5’e dair referanslar bulundu. Buradan yola çıkarak Google’ın uygulamayı yeni modelleri için optimize etmeye başladığını söyleyebiliriz.

kaynak: https://beebom.com/google-camera-7-4-update-brings-4k-video-resolution-toggle-8x-zoom/

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Uyku yoksunluğunun çözümü doğanın kendisindedir. Kuşlar yaşamlarının bir gerekliliği olarak göç ederler. Türler arası göç mesafesi değişmektedir. Bazı türler, iki dağın ayrı uçlarına gidebilirken, kimileri de kıtaları hatta okyanusları aşarak çok uzun mesafelere göç edebilirler.

ABD Ordusu Bu Kuşun Peşinde!

Bilinmeyenler için, Krita, uluslararası bir özgür yazılım topluluğu olan KDE tarafından geliştirilen, masaüstü için kullanımı ücretsiz, açık kaynaklı bir dijital çizim yazılımıdır.

Bir FOSS dijital çizim uygulaması olan Krita artık Android tabletler ve Chromebook’lar için kullanılabilir