1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, Inbox by Gmail uygulamasını iPhone X için güncelledi

Google, Inbox by Gmail uygulamasını iPhone X için güncelledi
0

iPhone X kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Inbox by Gmail güncellemesi Google tarafından yayınlandı. 144 MB boyutundaki güncelleme ile uygulama, iPhone X ekranına tam uyum sağlıyor.

Apple’ın çentik ekranlı telefonu iPhone X’in piyasaya çıkmasının ardından geçen dokuz aydan sonra nihayet Google, Inbox by Gmail uygulamasının cihaza uygun güncellemesini yayınlandı. Farklı bir ekran formatına sahip iPhone X kullanıcıları, uzun zamandır bu güncellemeyi çıkarmadığı için Google’ı eleştiriyordu.

App Store’da yerini alan 144 MB boyutundaki güncelleme, ekranın üstünde ve altında yer alan siyah şeritleri kaldırıyor. Böylece Inbox by Gmail uygulaması, 19.5:9 en boy oranı sağlayarak iPhone X’in ekranına tam olarak oturmuş oluyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında Google, Gmail’i yeniden dizayn etmiş ancak iPhone için gereken güncelleme konusunu biraz ağırdan almıştı. Apple, Temmuz 2018’den sonra gelecek tüm iOS uygulama güncellemelerine iPhone X desteği zorunluluğunu getirdikten sonra Gmail’e de bu yeniliğin gelmesi şart olmuştu.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap