Google, İki Yeni Uygulamasına Daha Karanlık Mod Desteği Getirdi

Google, 2 uygulamasına daha karanlık mod desteği getirdi. Google, Google Calendar (Takvim) ve Google Keep uygulamaları için yeni karanlık modu hazırlıyor.

Günümüzde çok tercih edilen karanlık temalara, her geçen gün yeni bir uygulama desteği getiriliyor. Google, 2 uygulamasına daha karanlık mod desteği getirdi.

Google, Google Calendar (Takvim) ve Google Keep uygulamaları için yeni karanlık mod hazırlıyor. Günümüzde en çok tercih edilen temaların karanlık olanlar olduğunu hesaba katarsak, Google’ın uygulamaları için karanlık mod getirmesi pek de şaşırtıcı olmadı.

Google, sistem bazlı karanlık mod desteğini Android Q için duyurmuştu. Yeni gelecek olan sistemsel karanlık mod desteği, tüm işletim sistemi üzerinde etki edecek; ancak Google, bunun yanında tüm 1. parti uygulamalarına karanlık mod getireceği yönünde söz vermişti. Google Takvim ve Google Keep ile birlikte halihazırda karanlık mod desteği olan uygulamalara dahil edildi.

Eğer Android Q sisteminde karanlık mod aktif edilirse Google Takvim ve Google Keep uygulamaları otomatik olarak karanlık temaya geçecekler. Güncelleştirme bu hafta içerisinde yayımlanacak. Tüm kullanıcılara ulaşması birkaç gün sürebilir.

Google Takvim için karanlık mod.

Google Keep için karanlık mod. 

Kaynak : https://gsuiteupdates.googleblog.com/2019/05/dark-mode-calendar-keep.html

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Firefox’un Yeni Sürümü Firefox 67, Yeni Özellikleriyle İndirilebilir Durumda

Normal Fiyatı 270 TL Olan The Sims 4, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu