Google hesaplarına giriş yöntemi 9 Kasım’dan itibaren değişiyor
 1. Anasayfa
 2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google hesaplarına giriş yöntemi 9 Kasım’dan itibaren değişiyor

0

Yazılım devi Google, kullanıcı hesap güvenliğini arttıracak yeni bir adım atacağını duyurdu. Şirket, 9 Kasım’dan itibaren iki adımlı kimlik doğrulama özelliğini otomatik olarak aktif hale getirecek.

 
Kullanıcı hesap güvenliğini arttırmak isteyen Google, geçtiğimiz Ekim ayında ”150 milyon Google kullanıcısını 2021’in sonunda 2 Adımlı Doğrulama’ya otomatik olarak kaydetmeyi planlıyoruz” sözlerini dile getirmişti. İki adımlı kimlik doğrulama özelliğinin kullanım oranını arttırmak isteyen şirket, Google hesaplarına giriş yönteminin 9 Kasım’dan itibaren otomatik olarak değişeceğini bildirdi.

Birçok kullanıcı için aktif hale gelecek özellik, her oturum açıldığında tek kullanımlık şifre içeren bir SMS veya e-posta alınmasını gerekli hale getirecek. Gönderilen kodun girilmesiyle kullanıcıların telefon üzerinden seçim yapmaları istenecek ve hesaplara giriş sağlanacak.

 
 
Google, giriş yöntemini otomatik olarak değiştiriyor olsa da, kullanıcılar iki adımlı kimlik doğrulama özelliğini güvenlik ayarlarından devre dışı bırakabilecekler. 
 
 
Kaynak:https://www.gizmochina.com/2021/11/03/google-account-login-will-now-require-two-step-verification/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir