1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Hesabınızı doğrulama

Google Hesabınızı doğrulama
0
Google hesabı oluşturma ve doğrulama önemli midir? Bir Google Hesabı oluşturduğunuzda, hesabınızı oluşturmak için kullandığınız e-posta adresinize bir doğrulama bağlantısı gönderir. Adres doğrulanamazsa, belirli Google ürünlerine veya özelliklerine erişemezsiniz.

Google Hesabınızı doğrulama

Hesabınızı doğrulamak için:

Hesabı oluşturduktan kısa bir süre sonra Google’dan e-posta alırsınız. Bu e-postayı açıp içindeki bağlantıyı tıklayın.
Bu e-postayı henüz almadıysanız, olası sorunlar için burayı tıklayın ve ilgili adımları takip edin.
Hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını görmek için Google Hesabınızda oturum açın. Hesabınızı doğrulamanızı isteyen bir mesaj görürsünüz.

Not: Google Hesabınızı oluştururken Gmail’i eklediyseniz herhangi bir doğrulama e-postası almazsınız.
Yukarıda diktörtgen içine alınmış bilgileri tek tek kontrol edip güvenlik onayınızı gerçekleştirin. Her bir sütun farklı bilgileri içerir. Bu alandaki bilgilerin yanlış olması, gerçeği yansıtmaması nedeni ile, Google ürünlerinden tam manası ile yararlanamazsınız. 

Google hesabına en kısa yoldan ulaşmak için ilgili adımlar:

1. Chrome tarayıcınızda bir sekme açın, Sekme için: Tarayıcı en üst kısımdaki küçük sola yatık yatay diktörtgene tıklayın.
 

 
2. Açılan yeni sekmenin sağ tarafında Google Profilinizi göreceksiniz.
 

3. Profil resme dokunun, açılan pencerede, Google Hesabı ismine tıklayın.
 

4. Hesabınızı tek bir yerden kontrol edebileceğiniz, Google hesaplarınıza ulaşarak istediğiniz zaman düzenleme işlemlerinizi yapın.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap