1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Hesabınız Güvende mi?

Google Hesabınız Güvende mi?
+ - 2

Google hesap bilgilerinizi kontrol ederek, hesabınızın Güvende ve Erişen olup olmadığını kontrol edin. Google, her ne kadar güvenlik sistemine önem verip bu konuda devamlı gelişim içinde olsa da, siz kendi güvenliğinize ne kadar önem veriyor, bu konuda ne biliyor ve önlem alıyorsunuz? Güvenlik önlemi, kişinin hesabına veya bilgisayarına atak, saldırı yapıldıktan sonra alınan bir önlem değildir. Tam tersi saldırı ve atak yapılmadan önce alınması gereken bir sistem önlem kontrolüdür.

Güvenlik konusunu çok etkileyici bir şekilde anlatmak gerekirse; aşağı yukarı her gün günlük kullandığınız Sosyal paylaşım sitesi Facebook da zaman geçirmektesiniz. Facebook sosyal paylaşım sitesi de, Google hesap güvenliği gibi birçok sistem aracını kullanıcı ayarlar bölümünde barındırmaktadır.

Şimdi şu soruyu kendinize sormalısınız! Facebook Güvenlik ayarları nerede bulunur? Güvenlik ayarları ne işe yarar? Güvenlik ayarları nasıl kullanılır?

Güvenlik konusunda daha fazla bilgiye, Facebook için, arama penceresine “facebook güvenlik” Google için, “google güvenlik” yazarak, menü çubuğu ve sidebar kenar sütunundaki sekmeli gadget menüsü Kategoriler sekmesinde ilgili başlık isimlerinden ulaşabilirsiniz.

blogger-arama-penceresi

Arama pencere görünümü

Google, Hesabım sayfasını ziyaret edip güvenlikle ilgili aylık hatırlatmalar almayı tercih edebilirsiniz.

Google Hesap Özetinin alınması için uygulama :

1. Gmail veya Inbox hesabınızı açın.

2. Sağ üstteki profil fotoğrafınıza tıklayın.

3. Açılan pencerede “Hesabım” düğmesine tıklayın.

google-hesabim-girisi

Google profil hesabım penceresi

4. “Hesabınızı tek bir yerden kontrol edin, koruyun ve güvenliğini sağlayın” penceresine şu anda ulaşmış bulunmaktasınız.

5. Bu pencerede, “Kişisel bilgiler ve gizlilik” sütun başlığına tıklayın.

kisisel-bilgiler-ve-gizlilik

Kişisel bilgiler ve gizlilik sütunu
 

6. Sayfayı aşağı kaydırarak alt sıralardaki “Hesap Özeti” başlığını bulun ve “Gösterge tablosu’nu görüntüle” ismine tıklayın.

google-hesap-ozeti-penceresi

Google Hesap Özeti

7. Gösterge tablosu’nu görüntüle, ismine tıkladığınızda Güvenlik nedeni ile Şifre girmeniz istenecektir. Daha önceden mobil onayını seçti iseniz, cep telefonunuza rakamlardan oluşan bir mesaj gelecektir. Cep telefonunuzu yanınıza alın ve gelen rakamları pencereye yazarak giriş yapın.

8. Google Hesap özeti bölümüne hoş geldiniz. Bu sayfada Google ürünlerindeki en son hesap etkinliklerini göreceksiniz. Google hesabınızda bir başkasının dolaşıp, dolaşmadığından emin olmak için her ay bu sayfaya göz atabilirsiniz.

google-hesap-ozeti-sayfasi

Google Hesap özeti sayfası

Her ay bu sayfayı açmadan, sayfada bulunan “Hesap hareketlerimi kontrol etmem için bana aylık hatırlatıcılar gönder” kutucuğunu işaretleyin, her ay e-mail postanızı alarak gerekli kontrol ve incelemenizi yapın.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Hocam sağ olun emeğinize sağlık. Başarılarınızın devamını dilerim. Arkadaşlarımında böylesine önemli makaleyi incelemeleri gerektiğini düşünüyorum ve google+ paylaşıyorum. Esenlik diliyorum.

    • Mehmet bey merhaba, yazıya göstermiş olduğunuz katgıdan dolayı çok teşekkür ederim. Biraz geç cevap yazdığım için lütfen kusura bakmayın. Bu arada bloglarınızı da inceliyorum. Gerçekten çok güzel yapılandırmalar var. Ancak bazı yerlerdeki geniş boşlukları asgariye düşürürseniz daha güzel bir görünüm olacağı düşüncesindeyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.