1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Hesabım ve Güvenliğin Bugün Doğum Günü

Google Hesabım ve Güvenliğin Bugün Doğum Günü
+ - 0

Google hesap ve verilerin korunması konulu Hesabım uygulaması, 01 Haziran 2016 bugün doğum günü. Geçen sene 01 Haziran 2015 tarihinde başlatılan Google Hesabım uygulamasının üzerinden tam bir yıl geçti. Hesap ayarları ve kontroller ürün Müdürü Guemmy Kim Google’un resmi blogunda 01. Haziran 2016 tarihinde güvenlik ve yenilikler hakkında detaylı bilgilere yer verdi. Google hesabınız ile ilgili Gizlilik ve Güvenlik endişeniz varsa veya her ihtimali düşünerek ilgili bağlantıdan kendi hesabınızı denetleyebilirsiniz.

Google’dan alınan bilgiler doğrultusunda herhangi bir cihazdan gizlilik ve güvenliği kontrol etmek için geçen yıl dünya genelinde bir milyardan fazla insan Hesabım güvenlik araçlarını kullanmış. Hesabım Güvenlik lansmanı birinci yıldönümünde, Google verilerinizin denetimine erişmek ve korumak için üç yeni özellikler sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz şeklinde doğum yılı için yeni mesaj veriyor.

google-hesap-guvenliği

Bu mesajlardan en önemlisi ki Google Mobil uygulamalara Mobil güvenliğe çok fazla önem veriyor ve doğru da düşünüyor. Düşünün sevdikleriniz ile mesajlar,  aile fotoğrafları, iş e-posta, banka hesap bilgileri ve daha fazlası yanlış ellere geçtiğinde çok büyük veri sorunlarına neden olabilir. Birçok nedenlerden dolayı telefonlar çalınabiliyor.

Bugünkü değeri ile en düşük bir telefon 1,500 TL.’sından başlıyor. Telefonun çalınması bir tarafa içinde birçok değerli bilgileriniz mevcut. Telefonunuz çalındığında kimi arasam diye telaşa düşersiniz. Maalesef size yardımcı olabilecek bir yer bulacağınızı sanmıyorum. Google’un yeni uygulamalarından biri de telefonunuzun kaybolması, çalınması durumunda Telefonunuzu bulun size yardımcı olacak yeni bir özelliktir. Birkaç basit adımda, telefonunuzu bulun.

Yakında da Google’da arama yaparak telefonunuza erişmek mümkün olacak “Ben telefonumu kaybettim.” Google’da mobil ses aramaları son iki yıl içinde üçe katlandı.  Sadece sesinizi kullanarak Hesabım bilgilerinizi geri almak daha da kolaylaşacak. En son Google uygulamasında sadece “Ok Google, bana Google hesabımı göster“, diye seslendiğinizde kendinizi hesabınızda bulacaksınız. Diğer bir uygulamada hesabınızı bulmak için Google’da  kendi adınızı aratabileceksiniz. Bunun sonucunda  hesabınızda bir kısayol göreceksiniz.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap