Google, hassas bildirimler için Chrome 81’i ‘uygulama rozeti’ ile yayınladı
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, hassas bildirimler için Chrome 81’i ‘uygulama rozeti’ ile yayınladı

0

Chrome 81‘in kararlı sürümü , koronavirüs pandemisinin neden olduğu birkaç haftalık gecikmeden sonra Windows, Mac ve Linux için geldi

Google, gelecek sürümlerine bazı özelliklerini taşımak zorunda kaldı, ama yine de birkaç önemli güncellemeler ile geliyor.

Güncellenmiş Chrome
, uygulamaların ve web sitelerinin kullanıcıları yeni etkinlikleri kesintiye uğratmadan bilgilendirmelerini sağlayan “uygulama simgesi rozeti” adı verilen bir özellik sağlar. Doğrudan bildirimlerden çok daha az müdahaleci ve okunmamış mesajların sayısını gösteren sohbet ve e-posta uygulamaları için daha iyi bir seçim olabilir. Veya bir kullanıcının bir yayında kaç kez etiketlendiğini gösteren sosyal medya uygulamaları.

Google ayrıca , bu sürümle Chrome tarayıcının NFC etiketlerini okumasına izin verecek bir özellik olan Web NFC‘nin Orijin Deneme testini başlattı . Yaygın olarak kullanıma sunulduktan ve kullanıcılar, örneğin daha fazla bilgi sunmak veya bir rozetten bilgi okumak için NFC sergileriyle etkileşim kurmak için tarayıcıyı tetikleyebilir. Artık özel NFC uygulamalarına gerek yok.

Teknoloji devi, çalışma programlarındaki bir değişiklik nedeniyle Mart ayında düzenli olarak planlanan Chrome güncelleme sunumunu duraklatmak zorunda kaldı. Daha önce 82 versiyonunu tamamen atladığını açıklamıştı , bu yüzden bir sonraki çıkış Mayıs ayında piyasaya sürülecek olan Chrome 83.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap