Google Haritalar’daki sahte işletme bilgileri artık şikayet edilebilecek
  1. Ana Sayfa

Google Haritalar’daki sahte işletme bilgileri artık şikayet edilebilecek

0

Arama devi GoogleHaritalar hizmetindeki kötü ve kullanıcıyı yanıltan sahte bilgilerle ilgili harekete geçti. Artık yanlış veya yanıltıcı olan işletme bilgileri için şikayet formu doldurulabilecek.
Teknolojiyi yakından takip etmese bile birçok kişinin, herhangi bir işletmenin detaylarını öğrenmek için Google’a güvendiği bir gerçek. İşletmenin konumu, çalışma saatleri, yorumları ve telefon numarası gibi birçok detaya ulaşabildiğimiz bu işletme bilgileri bazen yanlış veya sahte çıkabiliyor. Ancak Google artık bu duruma bir el atmaya karar verdi.

Sahte işletme bilgilerine düzenleme geliyor

Arama devi, Google Haritalar hizmetinde yanlış olan işletme bilgilerinin şikayet edilebilmesini sağlayan bir form başlattı. Google’ın yaptığı açıklamada ise: “Google Haritalar’da bir işletmenin adı, telefon numarası veya URL’si ile ilgili yanıltıcı bilgiler veya sahte faaliyetlerle karşılaşırsanız, şikayet göndermek için bu formu kullanabilirsiniz. Bu form aracılığıyla gönderilen şikayetler, Google Haritalar’da işletmeleri temsil etme yönergelerimize uygun olarak gözden geçirilecektir.” ifadeleri yer alıyor.

Sahte işletme bilgilerine düzenleme geliyor

Google ayrıca formun herhangi bir kişi tarafından doldurulup gönderilse bile, şikayetin anında ele alınacağının bir garantisinin olmadığını belirtiyor.
Zira şirket şikayetinizin geçerli olup olmadığından emin olmak için bazı kontrollerin yapılması gerektiğini ve kötü niyetli kişilerin işletme bilgilerini sabote edebileceğini de belirtiyor. 
Şikayet formuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kaynak https://searchengineland.com/google-opens-complaint-form-to-crack-down-on-fake-info-in-maps-313173

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap