Google Haritalar’a toplu taşımayla ilgili iki yeni özellik

Google Haritalar’a, iOS ve Android cihazları kapsayan yeni güncellemesinde toplu taşıma araçlarıyla ilgili iki yeni özellik geldi.

Google Haritalar‘a, iOS ve Android cihazları kapsayan yeni güncellemesinde toplu taşıma araçlarıyla ilgili iki yeni özellik geldi.

Google Haritalar
bundan sonra toplu taşımada kullanılan otobüsler için canlı trafik durumunu gösterecek. Gerçek zamanlı trafik koşullarını analiz eden Google, doğrudan yerel toplu taşıma yoğunluk durumu verisi paylaşan altyapıdan gerçek zamanlı bilgileri kullanıcılarına ulaştıracak.

Bir diğer yeni özellik ile Google Haritalar tramvay, metro ve otobüslerin daha önce yapılan sürüşlerini baz alarak araçların yoğunluk oranlarını gösterecek. Bu sayede kullanıcılar otobüse binerken veya bir sonraki otobüsü tercih ederken daha bilinçli bir şekilde karar verebilecek.

Özellikle gideceği yer için birden fazla otobüsü kullanmak zorunda kalan kullanıcıların otobüs tercihlerinde önemli rol oynaması beklenen söz konusu özellik, Google Haritalar uygulamasını da rakiplerine göre bir adım öne geçiriyor.

Google Haritalar için yayınlanan yeni güncelleme hem iOS hem de Android cihazları kapsıyor.

Kaynak: https://halktv.com.tr/service/amp/teknoloji/google-haritalara-toplu-tasimayla-ilgili-iki-yeni-ozellik-397337h

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Opera, Yeni Güncellemesiyle Birçok Özelliğe Kavuşuyor

Huawei, Geliştiricileri Kendi İşletim Sistemi HongMeng’e Davet Etti: Herkes Kazansın