Google Haritalar’a sürpriz yenilikler
  1. Ana Sayfa
  2. Google haritalar

Google Haritalar’a sürpriz yenilikler

0

 

Google Haritalar’a sürpriz yenilikler geliyor: Artık bunları da görebileceksiniz…

Her geçen gün daha da yetenekli hale gelen Google Haritalar’a daha fazlası da geliyor: İşte Google’ın Haritalar hizmetine ekleyeceği sürpriz yenilikler…

Google Haritalar, iPhone ve Android akıllı telefon kullanıcıları için bu yaz dış mekanları keşfetmeyi daha güvenli hale getirecek yeni bir güncelleme sunuyor. Artık uygulamayı telefonunuzda kullanırken dışarıda nelerin güvenli olduğu (ya da olmadığı) konusunda rehberliğin yanı sıra yerel bölgenizin Hava Kalitesi İndeksini görme seçeneğine sahip olacaksınız.

Veriler, ABD’deki Çevre Koruma Ajansı ve özel hava kalitesi sensörlerinden oluşan bir ağ olan PurpleAir gibi devlet kurumlarından toplanıyor ve toplanan veriden daha yerel düzeyde mevcut hava kalitesi haritası oluşturuluyor.

Bu yeni hava kalitesi bilgisine erişmek için Google Haritalar uygulamasını açtıktan sonra sağ üst köşedeki karelerden oluşan katmanlar simgesine dokunarak sağ altta Hava kalitesi’ni seçmeniz yeterli.

Şu anda veriler yalnızca ABD, Avustralya ve Hindistan’ın bazı bölgeleri için mevcut, ancak zamanla diğer bölgeler için de desteğin eklenmesi bekleniyor. ABD’de yaşayanlar, Google Nest hoparlörleri ve Google Nest hub ekranlarındaki yerel PurpleAir bilgilerine de erişebilecek.

Google, Haritalar’a orman yangın verilerini de ekleyecek

Google Haritalar’daki Hava Kalitesi katmanının hemen yanında Orman Yangınları katmanı yer alıyor. Bu katmanın aktif edilmesi ile (şimdilik) ABD’deki Ulusal Kurumlar Arası İtfaiye Merkezi’nden ve diğer bölgelerdeki kurumlardan alınan verileri kullanarak yakındaki aktif yangınlar hakkında ayrıntılı bilgi verilecek.

Henüz bu özellikler olması gerektiği kadar detaylı değil ve bu yüzden dışarı çıkacakların halen kendi önlemlerini alması öneriliyor.

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap