Google Haritalar’a Konumuzu Daha Kolay Paylaşmanızı Sağlayacak Bir Özellik Geldi
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google Haritalar’a Konumuzu Daha Kolay Paylaşmanızı Sağlayacak Bir Özellik Geldi

0

Kullanıcıların paylaşım menüsünün yavaşlığından şikayet etmeleri üzerine Google, Haritalar uygulamasını güncelleyerek paylaşım menüsüne yeni bir tasarım kazandırdı.

Google Haritalar, dünyanın en popüler çevrimiçi navigasyon servislerinin başında gelmektedir. Buna karşın hala Google Haritalar’ın kusursuz bir şekilde çalıştığını ve mükemmel bir performans gösterdiğini söylemek mümkün değil. Google, mobil uygulamanın en çok eleştiri alan bölümlerinden biri olan paylaşım menüsünü güncelleyerek daha stabil ve pürüzsüz bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

Yayınladığı güncelleme ile haritaları 10.6.1 sürümüne yükselten Google, paylaş menüsünü yeniledi. Google Haberler ile benzer tasarıma sahip olan yeni paylaş menüsü, kaydırmalı bir arayüze sahip oldu. Bu sayede performansı sürekli olarak eleştirilen eski arayüz tarihe karışmış oldu. Yeni arayüzün en üstünde manuel olarak belirleyebileceğiniz ‘alıcı’ bölümü, hemen altında kişiler, en altta ise uygulamalar yer alıyor.

Google, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için mobil uygulamalarını sürekli olarak güncellemekten çekinmiyor. Şirket; Google Asistan, Google Haberler ve daha birçok servisinin arayüzünü sürekli olarak güncelleyerek kullanıcıların en kolay ve basit şekilde kullanabilmesini sağlıyor. Yeni güncellemenin de Google Haritalar’da konum paylaşım özelliğini fazlasıyla kolaylaştırdığı söylenebilir.

Kaynak: https://9to5google.com/2018/12/16/google-maps-new-sharing-menu/

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir