Google Haritalar’a eklenen Ali bulmacası!
  1. Ana Sayfa

Google Haritalar’a eklenen Ali bulmacası!

0

Google, 1 Nisan sebebiyle Google Haritalar uygulamasına sadece birkaç gün sürecek olan bir oyun aktivitesi eklemiş durumda.  Ali Nerede? adlı oyun şimdi haritalarda.

Google Haritalar ile Ali Nerede?

Waldo adlı gözlüklü, güler yüzü ve çizgili kıyafetleri ile nam salmış karakteri, kalabalıklar içerisinde bulmanız gereken oyun yılların eskitemediği klasiklerden. Şirket kendisini ülkemiz için yerelleştirerek Ali olarak adlandırmış. Şimdi ise Google tarafından Ali Nerede? oyunu iOS, Android ve masaüstü tarayıcılar üzerinden oynanabilir durumda. Kısacası oyun, çocuk kitaplarındaki karakterin dijitalleştirilmiş bir sürümü olarak karşımıza çıkıyor.

Haritalar’da konumunu paylaşan Ali kalabalığın içinde saklanıyor ve kendisi ile arkadaşlarını çıktığı dünya turunda bulmanız gerekiyor. Diğer karakterler arasında Ayşe, Ahmet, Aksakallı Büyücü ve Çomar bulunuyor. Oyunda çeşitli seviyeler bulunduğunu da belirtelim. Karakteri bulmak için farklı görüntüleme seçenekleri de kullanıcıların hizmetinde.

Google zaman zaman servislerine bu tarz sürprizler eklemeyi oldukça seviyor. Şirket daha önce Haritalar’a Pac-Man adlı oyun karakterini de ekleyerek kullanıcıları eğlendirmeyi başarmıştı.

Google’ın servisine eklediği bu dikkat isteyen oyun hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap