Google Haritalar’a Anlık Hız Göstergesi Eklendi
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Haritalar’a Anlık Hız Göstergesi Eklendi

0
Google, Waze’in sevilen özelliklerinden esinlenmeye devam ederek Google Haritalar’a anlık hız göstergesi ekledi.
Dünyanın en popüler harita ve navigasyon uygulamalarından biri olan Google Haritalar, Waze’in sevilen özelliklerini uygulamasına entegre etmeye devam ediyor. Daha önce hız sınırlarının aşılmaması adına mevcut yolun azami hız limitini uygulamada göstermeye başlayan Google Haritalar, şimdi de anlık hız göstergesine sahip oldu.

Son yayınlanan güncellemenin ardından Google Haritalar’da ekranın sol alt kısmındaki gösterge yenilendi. Bu gösterge içinde hem mevcut hızınız, hem de bulunduğunuz yoldaki hız limiti gösteriliyor. Ayrıca hız limitlerini aşmanız durumunda uygulama sizi uyararak yavaşlamanız gerektiğini hatırlatıyor.

Google Haritalar’ın hız göstergesi özelliği fazlasıyla faydalı olsa da şu an için sınırlı sayıda kullanıcının hizmetine sunulmuş durumda. Şu an için Brezilya, ABD, Belçika ve İngiltere’deki kullanıcıların hız göstergesinden faydalandığı biliniyor. Hız limiti özelliği şu an için Türkiye’de kullanılmıyor. Özellik yayınlandığında ayarlar menüsünden aktif edebileceksiniz.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/google_maps_adds_speedometer_to_your_navigation_screen-news-37419.php

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap