Google Haritalar’a Android İçin Büyük Güncelleme
 1. Anasayfa
 2. Google haritalar

Google Haritalar’a Android İçin Büyük Güncelleme

0

Google Haritalar’ın Android Sürümüne ‘Canlı Trafik’ Widget’ı Geliyor: Trafiği Takip Etmek Çok Daha Kolaylaşacak

 

Google Haritalar, Google’ın yayınladığı bir blog yazısına göre önümüzdeki haftalarda Android ana ekranları için yeni bir widget’a sahip olacak. Bu widget sayesinde canlı bir şekilde trafiği takip edebileceksiniz.

Günümüzde belki de en çok kullanılan yön bulma uygulaması Google Haritalar desek yanlış söylemiş olmayız. Dünyanın dört bir yanında kullanılan bu uygulamanın birçok kullanışlı özelliği mevcut. Bu özelliklerden biri de seyir halindeyken veya değilken canlı bir şekilde trafik durumunu görebilmeniz.

Google’ın yayınladığı yeni bir blog yazısına göre artık bu özelliği çok daha kompakt bir şekilde kullanabileceksiniz. Ancak sadece Android için. Nasıl mı? Gelin güncelleme detaylarına hep birlikte bir göz atalım.

Google Haritalar’ın yeni Android widget’ı: Canlı Trafik

Google Haritalar’ın yeni widget’ı, yakın bölgelerinizdeki trafiği görüntüleyecek. Bu zaten var olan bir özellik olsa da bilgilerin ana ekranınızdan widget biçiminde gerçek zamanlı olarak görüntülenmesi ilk kez olan bir şey.

Yeni widget, mevcut yerinizdeki gerçek zamanlı trafiği gösteren geleneksel bir görünüme sahip kare bir kutucuk şeklinde tasarlanmış. Widget, programın tamamını açmak yerine kullanıcıların trafiği bir bakışta görmesine olanak tanıyor. Google’a göre sürekli gittiğiniz iş, okul veya ev gibi bir yere seyahat ettiğinizde bu özellik oldukça kullanışlı olacak.

Kullanıcılar, yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için köşedeki geçiş düğmesini kullanarak widget ile etkileşime girebiliyor. Bu widget’ın diğer Android widget’ları gibi yeniden boyutlandırılabilir olup olmayacağı ise şu an için belirsiz. Widget, tam Google Haritalar deneyimi gibi gerçek zamanlı trafik güncellemelerini göstermek için yapay zekadan yardım alıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

 

Kaynak: https://phandroid.com/2022/06/16/live-traffic-updates-with-new-google-maps-widget/.

 

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir