Google, Haritalar Uygulamasındaki Yanlış Bilgileri Düzeltmek Adına Şikayet Kutusu
  1. Ana Sayfa

Google, Haritalar Uygulamasındaki Yanlış Bilgileri Düzeltmek Adına Şikayet Kutusu

0

Google Benim İşletmem’in topluluk yöneticisi Marissa Nordahl, Google’ın işletmelerin Haritalar uygulamasındaki yanlış bilgilerini düzeltmek adına ‘İşletme Şikayet Formu‘ adı altında yeni bir sistem getirdiğini açıkladı.
 İşte formun şu anki durumunda ekran görüntüsü (büyütmek için tıklayın):

İşletme Şikayet Formu' adı altında yeni bir sistem getirdiğini açıkladı.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık birçok insan gitmek istediği yerleri Google Haritalar gibi navigasyon uygulamalarından buluyor. Teknoloji ne kadar ilerlemiş olursa olsun, hâlâ Haritalar uygulamasındaki bazı mekânlar ve işletmeler hakkında yanlış bilgiler (tam konumu veya çalışma saatleri gibi bilgiler) mevcut.Açıyor

Şikayet Formu uygulaması, Google’ın Haritalar’daki yanlış bilgilerin getirdiği bazı ciddi sorunların üstesinden gelmesi için tasarlandı. Google, uygulamayı “Google Haritalar’da herhangi bir işletmenin adı, telefon numarası veya web sitesinin URL’si ile ilgili doğru olmayan bir bilgi ile karşılaşırsanız bir şikayet formu oluşturarak bizi haberdar edebilirsiniz” sözleriyle açıkladı.
Google’ın getirdiği bu yeni sistem, kullanıcıların işletme hakkındaki sahte ve gerçeği yansıtmayan bilgileri bildirmelerini sağlayacak. Bu sayede Haritalar uygulamasının kusursuz olması planlanıyor. Eğer siz de böyle bir durumla karşılaşırsanız ve Google’ı bu konuda bilgilendirmek isterseniz forma buradan ulaşabilirsiniz. 
https://support.google.com/business/contact/business_redressal_form?hl=tr
Kaynak: https://searchengineland.com/google-opens-complaint-form-to-crack-down-on-fake-info-in-maps-313173

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap