Google haritalar karanlık sokaklardan geçmenizi engelleyebilecek
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google haritalar karanlık sokaklardan geçmenizi engelleyebilecek

0

En kapsamlı hizmetlerden bir tanesini veren Google Haritalar karanlık sokaklardan şikayetçi olanları kurtaracak. 

 Haritalar uygulamasının Beta sürümü güncellenerek bu şikayet ortadan kaldırılacak gibi görünüyor. İşte Google Haritalar ile ilgili  detayları.Google tarafından geliştirilen uygulamalar kullanıcıların neredeyse her şeyi yapmasını sağlıyor. Böylece birçok alanda kullanıcı ihtiyaçları gideriliyor. Şirketin şu anda en fazla çalışma yürüttüğü alanlardan birisi de hiç şüphesiz haritalar uygulaması. Google şirketi tarafından verilen haritalar hizmetleri ile ilgili haberlerimizi takip ediyorsanız kuruluşun sürekli olarak yeni gelişmeler kaydettiğini görmüşsünüzdür.
Google haritalar karanlık sokaklardan şikayetçi olanlara yardım edecek

Bazı kişiler için karanlık sokaklardan geçmek bir şey ifade etmezken kimileri için son derece korkunç olabiliyor. Karanlık sokakların daha güvensiz olması nedeniyle buralarda çeşitli yasadışı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Google bu sorunlara biraz da olsa çözüm bulmak istiyor.

Google Haritalar’ın yeni özelliği, uygulamanın “v10.31.0” kodlu beta sürümünde ortaya çıktı. Dikkatlice incelendiğinde haritalar uygulamasının yeni özelliğinde karanlık sokakların da gösterildiği fark edildi. Basit bir örnek vermek gerekirse; işinizden evinize döndüğünüzü düşünün. 

 Muhtemelen karanlık sokaklardan ziyade aydınlatması olan yolları tercih edersiniz. Google Haritalar uygulamasını açtığınızda karşınıza aydınlatması iyi olan yollar gösterilecek.Bu uygulama ile birlikte suç oranlarında da bir miktar düşüş yaşanabileceği tahmin ediliyor. Ayrıca yolların daha güvenli olması insanların dışarıya çıkmasında aktif bir rol oynayabilir. Peki sizce Google tarafından geliştirilen yeni haritalar özelliği, kullanıcılara önemli bir destek sunabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden aktarabilirsiniz.
Kaynak: https://donanimgunlugu.com/google-haritalar-karanlik-sokaklardan-gecmenizi-engelleyebilecek-227970

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap