Google, Hangouts’un Kapatılacağı Yönündeki Haberleri Yalanladı
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google, Hangouts’un Kapatılacağı Yönündeki Haberleri Yalanladı

0
Kısa bir süre önce Google Hangouts’un kapatılacağı yönünde çıkan haberler oldukça dikkat  çekmiş izlenmeye alınmıştı. Ancak! Google, 9to5Google da çıkan raporlarını yalanladı.


Dün, 9to5Google‘ın raporlarına dayanan, Google‘ın 2020‘de Hangouts’u kapatacağına yönelik bilgiler, gündem oluşturmuştu.

Google Real Time Communications ürün lideri Scott Johnston, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Hangouts’un kapatılacağına yönelik çıkan haberleri yalanladı. Johnston’a göre Google, Hangouts’u kapatmaya yönelik bir plan yapmadı. Bunun yerine şirket, Hangouts kullanıcılarını Hangouts Chat ve Hangouts Meet‘e geçiş yaptıracak.

Bununla birlikte, Johnston’un Chat ve Meet’e geçiş yapma konusundaki açıklamaları birçok kullanıcı tarafından net anlaşılamadı çünkü Chat ve MeetG Suite hesabı gerektiren kurumsal odaklı hizmetler. Hangouts‘u kullanan normal Google hesap sahiplerinin, Chat ve Meet‘e nasıl geçiş yapacağı merak konusu.

Kaynak: https://www.gsmarena.com/google_confirms_there_are_no_plans_of_shutting_down_hangouts_sort_of-news-34509.php

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap