Google Hangouts’a akıllı yanıt özelliği geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Hangouts’a akıllı yanıt özelliği geliyor

0

Google’ın geçtiğimiz günlerde kapatılacağını duyurduğumuz mesajlaşma platformu Hangouts’a akıllı yanıt özelliğinin geleceği açıklandı. Makine öğrenimini kullanan bu özelliğin detayları.

Geçtiğimiz günlerde arama devi Google’ın mesajlaşma platformu Hangouts’u 2020 yılında kapatacağını duyurmuştuk. Şirket uygulamanın mevcut kullanıcılarını Hangouts Meet ve Hangouts Chat uygulamasına taşıyacak. Ancak yapılan bir açıklama Hangouts’a hâlâ yeni özellikler ekleneceğini gösteriyor.

Cevaplar makine öğrenimi ile belirlenecekGoogle, Hangouts uygulamasına kullanıcıların zamandan tasarruf edebilmelerini sağlayacak olan akıllı yanıt özelliğini getireceğini açıkladı. Bu özellik yazışmalarda size iletilere uygun olarak üç farklı yanıt seçeneği sunacak. Dilediğiniz yanıtı da tek tıklama ile karşı tarafa gönderebileceksiniz.

Hangouts yanıtları makine öğrenimi teknolojisi ile belirleyecek ve bu önerilen yanıtlardan hiç biri size uymuyorsa, o zaman kendi cevabınızı göndereceksiniz. Şimdilik İngilizce olarak kullanıma sunulan bu özelliğin diğer dillerde ne zaman kullanıma sunulacağı ise şimdilik belirsiz.

Kaynak: https://gsuiteupdates.googleblog.com/2018/12/save-time-with-smart-reply-in-hangouts-chat.html

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap