Google Hangouts Chat mobil uygulamasında insanları ve odaları daha kolay bulun

Google, Android ve iOS cihazlarda Hangouts Sohbet uygulamalarının renklerinde ve düzeninde bazı değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler sohbetlerinizi takip etmenizi ve düzenli kalmanızı kolaylaştıracak.

24 Eylül 2019 tarihinde Google Suite, resmi blog‘undan alınan bilgilere göre;
Google, Android ve iOS cihazlarda Hangouts Sohbet uygulamalarının renklerinde ve düzeninde bazı değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler sohbetlerinizi takip etmenizi ve düzenli kalmanızı kolaylaştıracak. 
 
Fark edeceğiniz en büyük değişikliklerden biri, “İnsanlar”, “Odalar” ve “Botlar” tek listesinin artık iki sekme olduğu: “İnsanlar” ve “Odalar”. Botlar şimdi “İnsanlar” içine dahil edilecek. sekmesi, tek bir kişiyi bulmayı kolaylaştırır.
İOS’ta artık bot içeren İnsanlar sekmesi
 
Android’de Odalar sekmesi
Ek olarak, uygulamada gezinmeyi basitleştirmek için bu sekmelerin üstündeki filtre kaldırılmış. İnsanları, botları ve odaları bulmak için, ekranın üstündeki büyüteç kullanarak arama yapın veya sağ alt köşedeki “+” düğmesine tıklayarak bir konuşma başlatın.


Bu değişiklikler bugünden itibaren mevcuttur ve gelecek haftadan itibaren Android‘de yayınlanarak kullanıcılara açılacaktır.

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Matrix 4’ün Senaryosunu Okuyan Keanu Reeves’ten İlk Açıklama Geldi

Android’de Gmail’de karanlık tema nasıl etkinleştirilir?