Google, Güvenlik Anahtarı Sistemini Geliştiriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google, Güvenlik Anahtarı Sistemini Geliştiriyor

0

Artık güvenlik anahtarınızı sadece Chrome’da değil diğer tarayıcılarda da kullanabileceksiniz.

Şimdiye kadar bir ‘güvenlik anahtarı’ kullanarak Google hesabınızla Chrome’da oturum açabiliyordunuz. Şimdi Google, başka cihazlarda yaptığınız kimlik doğrulama standardını değiştiriyor.
Bu formata göre anahtarınızı FirefoxEdge veya diğer tarayıcılarda da kullanabileceksiniz. Bu özellikle Chrome kullanmak istemeyenler için ya da şifreyle uğraşmak istemeyenler için ve başka bir cihazdaki oturum açılışını sadece Gmail’i kontrol ederek görmek isteyenler için kullanışlı olabilir.

Yalnız şunu hatırlatmakta fayda var: Anahtar kayıt işlemi hâlâ eski Universal Second Factor standardı ile yapılabiliyor. Yani hesabınıza bir anahtar eklemek için yine Chrome’u kullanmanız gerekecek. 
Şimdilik üçüncü parti bir tarayıcıya güvenmeniz zaman alabilir ama bu adım ile ilerde Bluetooth bağlantısı ile bile güvenlik anahtarı kullanarak herhangi bir cihazdan hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Kaynak:    https://www.engadget.com/2019/03/30/google-enables-security-key-sign-in-firefox-and-edge/

 Anahtar kayıt işlemi hâlâ eski Universal Second Factor standardı ile yapılabiliyor.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap