1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Gruplarda Artık Özel roller kullanılabilir

Google Gruplarda Artık Özel roller kullanılabilir
0
Google, Google Grupları’ndaki izinler, gruplarınızdaki içeriği kimlerin görüntüleyebileceğini, yayınlayabileceğini ve denetleyebileceğini kontrol etmenin yanı sıra üyeleri ve diğer grup ayarlarını kimin yönetebileceğini belirlemenize yardımcı olur. 
 
Rolleri kullanarak gruplarınızdaki kullanıcılara bir dizi izin atayabilirsiniz varsayılan olarak mevcut olan roller sahip, yönetici ve üyeyi içerir.Bu lansmanla, artık yöneticilerin belirli bir grup içindeki kullanıcılar için belirli bir görüntüleme, yayınlama ve denetleme izinleri seti atamasına izin veren özel bir rol oluşturabilirsiniz. Bunu yeni Gruplara ekleyerek, tüm kullanıcıların gruplarınız için doğru izinlere sahip olmasını sağlarken, grup izinlerini geniş ölçekte yönetmeyi daha hızlı ve kolay hale getirmeyi umuyoruz.

Google, Google Grupları'ndaki izinler, gruplarınızdaki içeriği kimlerin görüntüleyebileceğini, yayınlayabileceğini ve denetleyebileceğini kontrol etmenin yanı sıra üyeleri ve diğer grup ayarlarını kimin yönetebileceğini belirlemenize yardımcı olur.

Özel rollerin daha önce klasik Gruplarda mevcut olduğunu unutmayın. Klasik Gruplarda oluşturulan tüm özel roller çalışmaya devam edecek ve yeni Gruplarda da kullanılabilecektir.

 

 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap