Google, Görüntülü Görüşme Servisi Duo’yu Bilgisayarlara Getiriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Android

Google, Görüntülü Görüşme Servisi Duo’yu Bilgisayarlara Getiriyor

0

Skype benzeri Google’ın video görüşme uygulaması Duo, internete geliyor.
Google, 2016 yılında kullanıcıların görüntülü görüşmesini sağlayan Duo uygulamasını, yine kullanıcıların yazışarak sohbet etmesine olanak tanıyan Allo uygulaması ile beraber duyurmuştu. Gündeme gelmeden Duo uygulaması ile üstün başarıyı yakalayan Googlegörüntülü görüşme platformu Duo‘yu internet tarayıcıları üzerinden de kullanılabilir hale getirmek istiyor.

Edinilen bilgilere göre Google, önümüzdeki birkaç hafta içerisinde Duo uygulamasını internet sitesine taşıyacak. An itibariyle sadece Play Store ve App Store üzerinden indirilip kullanılabilen Duo uygulamasının internete taşınması, Duo platformunun daha fazla cihaz tarafından da kullanılabilmesine olanak tanıyarak, erişim alanını bir hâyli genişletecek gibi gözüküyor.

İlk etapta Duo’nun mobil uygulamasında bulunan her özelliğin internet tarayıcılar üzerinden kullanılamaması ancak ilerleyen süreçte bu özelliklerin de eklenmesi bekleniyor. Duo’ya internetten giriş yapmak için internetin devi sayılabilecek Google’ın Mesajlar uygulamasında olduğu gibi bir QR kod sisteminin kullanılmayacağı, Google hesabı ile Duo platformuna giriş yapılacağı da gelen bilgiler arasında. 

↦ Google Duo - Yüksek Kaliteli Görüntülü Konuşma buradan indirebilirsiniz

↦ Google Duo – Yüksek Kaliteli Görüntülü Konuşma buradan indirebilirsiniz 

Kaynak: https://www.xda-developers.com/google-duo-for-web-rumor/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap