1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Görüntülü Arama özelliği artık Google Görsel Arama sonuçları içinde

Google Görüntülü Arama özelliği artık Google Görsel Arama sonuçları içinde
0

Google , Google Görsel arama sonuçlarında Google Lens düğmesini kullanıma sunduğunu duyurdu . Mayıs 2017’de tanıtılan Google Lens, kullanıcıların görseller ve görsel olarak nelere baktıklarıyla ilgili daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olacak görsel bir arama aracıdır.

Bu aracı, görsel aramaya eklemek, kullanıcıların Google Görsel araması içinde tıkladıkları görseller hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlar. Google, “Bugünden başlayarak, bir fotoğrafta, bir seyahat fotoğrafında veya duvar kağıdındaki duvar kağıdında bir yer işareti gibi, hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğiniz bir şey gördüğünüzde, Objektif’i görüntü içinde keşfetmek için kullanabilirsiniz. Dedi.

Resim araması içinde burada bir GIF eylemi mevcut:

 


Google Lens bir süredir Google Asistan ve Google Fotoğraflar’ın bir parçası olmuştur ve Pixel telefonunda da harika bir özelliktir.

Görsel aramada Google Lens’i nasıl görebilirim? Bir resmi görüntüledikten sonra, GIF‘de gösterildiği gibi, görüntüdeki bir simge kare Google Lens simgesini görmeniz gerekir. Şahsen, henüz görmedim, bu yüzden hala yayılıyor olabilir.

Ya henüz görmezsem? Merak etmeyin, ben de göremiyorum. Google, “Görüntülerde Objektif artık ABD’de İngilizce’de arama yapan kullanıcılar için mobil web’de yaşıyor ve yakında diğer ülkeler, diller ve Google Görseller konumlarına aktarılacak” dedi.

Bu neden önemli? Arama yapanlar için, görseller hakkında daha fazla bilgi edinmek istedikleri nesneler hakkında daha fazla bilgi bulmanın yollarını açabilir.

Google Görseller‘deki objektif, aynı zamanda, geleneksel bir Google Arama’ya benzer bir görsel arama yoluyla keşfedilmeleri için yeni bir yol sağlayarak web sitesi sahiplerine de yardımcı olur.

İnsanlar zaten kamerada ve fotoğraflarında kullanmayı seviyor – sevdikleri bir kıyafetle eşyaları bulmak, önemli yerler hakkında daha fazla şey öğrenmek ve parkta bulunan sevimli köpeği tanımak için. Lens, Google Görseller için doğal bir uyumdur.

Kaynak:  https://lens.google.com/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap