Google, Google Telefon uygulamasındaki yeni Doğrulanmış Aramalar özelliğini duyurdu

Teknoloji devi Google, Telefon uygulaması için hangi şirketin aradığına dair kapsamlı bilgi veren ‘Doğrulanmış Aramalar’ özelliğini duyurdu. Özellik, şu anlık sınırlı sayıda ülkede kullanıma girdi.

Teknoloji devi Google, Telefon uygulaması için hangi şirketin aradığına dair kapsamlı bilgi veren 'Doğrulanmış Aramalar' özelliğini duyurdu. Özellik, şu anlık sınırlı sayıda ülkede kullanıma girdi.

Teknoloji devi Google, Telefon uygulaması için hangi şirketin aradığına dair kapsamlı bilgi veren ‘Doğrulanmış Aramalar‘ özelliğini duyurdu. Özellik, şu anlık sınırlı sayıda ülkede kullanıma girdi.

Günümüz şirketlerinin çoğu yeni müşteriler elde etmek için veya mevcut müşterilerine ulaşmak için telefonla iletişime başvuruyorlar. Ancak zaman zaman özellikle yeni müşteri arayan şirketlerden gelen aramalar, aranan kullanıcıların sinirini bir hayli bozabiliyor. İşte Google, bunun için yeni bir çözüm üretti.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli dev teknoloji şirketi, kendi geliştirdiği Telefon uygulaması için yeni bir özellik duyurdu. Şirketin uygulamaya ekleyeceği yeni özellik sayesinde gelen aramaların hangi şirketten geldiği belli olacak. Bu sayede kullanıcılar, kim tarafından arandıklarını bilerek telefonu ona göre yanıtlayabilecek.

Doğrulanmış Aramalar özelliğinin detayları:

Verified Calls (Doğrulanmış Aramalar)’ ismiyle duyurulan özellik sayesinde sizi bir şirket aradığında o şirket Google tarafından onaylanmış bir şirketse şirketin adı, logosu, arama nedeni ve onay sembolü telefonunuzda belirecek. Son aylarda deneme sürecinde olan özellik, oldukça olumlu sonuçlar elde etmeyi başardı.

Google’ın yeni özelliğinin işlevine bir örnek vermek gerekirse bankalar üzerinden verebiliriz. Bir banka, müşterisinin haberi olmayan olası bir işlem hakkında müşterisini arasa da bazı müşteriler bu aramanın nedenini bilmedikleri için cevap vermeyebiliyorlar. Fakat bankanın arama nedeni telefonda gözükeceğinden müşterilerin aramayı cevaplama olasılıkları bir hayli artıyor.

Google’ın yeni özelliği bünyesinde müşterilerine bilgilerini göstermek isteyen şirketler, Google’ın sitesinden onay başvurusunda bulunabiliyor. Yeni özellik, şu anlık Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Brezilya, İspanya ve Hindistan‘da hizmete girdi. Ancak Google, ilerleyen zamanlarda daha çok ülkenin bu özelliğe kavuşacağını belirtti.

Google, geçtiğimiz yılın sonunda ‘Verified SMS (Doğrulanmış SMS)’ isimli bir özellik daha yayınlamıştı. Bu özellik sayesinde müşteriler, gelen mesajlar hakkında daha güvenilir bilgiye sahip olabiliyorlardı. Son eklenen özellikle Google, kullanıcılarının güvenliğini bir tık daha artırmış oldu.

kaynak: https://mspoweruser.com/google-verified-calls-feature-google-phone-app/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google, Android 11 güncellenmesini yepyeni özellikleriyle birlikte duyurdu. Sizin için açıklanan tüm yeni özellikleri tek tek inceleyerek listeledik.

Bilmeniz gereken en iyi Android 11 özellikleri

Microsoft, Edge'in Windows 10'dan Neden Kaldırılamadığını Bir Kez Daha Açıkladı

Microsoft Edge, Windows 10’dan Neden Kaldırılamıyor?