Google, Google Drive senkronizasyon istemcilerinde yapılacak değişiklikleri Duyurdu;
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google, Google Drive senkronizasyon istemcilerinde yapılacak değişiklikleri Duyurdu;

0

Drive Dosya SenkronizasyonuMasaüstü için Google Drive oldu. Bu yılın ilerleyen zamanlarında, senkronizasyon istemcilerini birleştirecek ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak amacıyla Yedekle ve Senkronize Et uygulamasındaki özellikleri Masaüstü için Google Drive‘a taşıyacak.

Bu durum, verilerinizi ve kullandığınız özellikleri nasıl etkiler?

Google,bu yeni birleşik senkronizasyon istemcisinin bir parçası olarak müşterilere, Yedekle ve Senkronize Et ile Drive Dosya Senkronizasyonu‘nun en iyi ve en çok kullanılan özelliklerini sunmak için çalışıyor. Daha ayrıntılı bilgi için aşağıya bakın:

Özelliklerin tam listesini görün

 Yedekle ve Senkronize EtDrive Dosya SenkronizasyonuMasaüstü için Drive
Drive’ım bölümündeki dosyaları kullanmaEvetEvetEvet
Ortak drive’lardaki dosyaları kullanmaHayırEvet, planınız ortak drive içeriyorsa veya bir ortak drive’a davet edildiysenizEvet, planınız ortak drive içeriyorsa veya bir ortak drive’a davet edildiyseniz
Yalnızca seçilen Drive’ım klasörlerini bilgisayarınızla senkronize etmeEvetHayır, ancak sabit disk alanından tasarruf etmek için dosyaları internet üzerinden kullanabilirsinizHayır, ancak sabit disk alanından tasarruf etmek için dosyaları internet üzerinden kullanabilirsiniz
Çevrimdışı kullanım için Drive’ımdaki dosyaları tek tek senkronize etHayırEvetEvet
Microsoft Office ve Photoshop gibi Google dışı dosyaları açma ve depolamaEvetEvetEvet
Kimlerin Microsoft Office’teki gerçek zamanlı çalışma bilgisi özelliğini kullanarak düzenleme yaptığını görmeHayırEvetEvet
Microsoft Outlook ve Meet planlama ile entegrasyonHayırEvetEvet
Dokümanlar veya Masaüstü gibi yerel klasörleri Google Drive’la senkronize etmeEvetHayırEvet
Fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflar’a yedeklemeEvetHayırEvet
Fotoğrafları ve videoları Google Drive yerine doğrudan Google Fotoğraflar’a yedeklemeHayırHayırEvet
Birden çok hesaba aynı anda erişmeEvetHayırEvet
Apple Fotoğraflar kitaplığını yüklemeEvetHayırEvet
USB’den yüklemeEvetHayırEvet
Koyu modHayırEvetEvet
Belli dosya uzantılarını yoksayabilmeEvetHayırHayır

Yedekle ve Senkronize Et kullanıcılarının Masaüstü için Drive’ı kullanmaya başlaması

Google, Masaüstü için Drive uygulaması, Yedekle ve Senkronize Et kullanıcıları için hazır olduğunda duyuracağız. Bu yılın ilerleyen günlerinde, Yedekle ve Senkronize Et kullanıcılarının Masaüstü için Drive’ı kullanmaya başlamaları ile ilgili daha fazla ayrıntı paylaşacağız.Masaüstü için Drive’a geçiş son tarihinden 3 ay önce Google Workspace yöneticilerine ve son kullanıcılarına bildirimde bulunacağız.

Masaüstü için Drive‘ı kullanmaya başlamak istiyorsanız hesaplarınızı ve ayarlarınızı Yedekle ve Senkronize Et’ten Masaüstü için Google Drive‘a taşıyabilirsiniz. Taşıma sırasında, Yedekle ve Senkronize Et üzerinden yedekleyip buluta senkronize ettiğiniz bilgisayar klasörlerinin ayarlarını inceleyip onaylayın.

Masaüstü için Google Drive’ı kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sık sorulan sorular

Bu değişikliği neden yapıyorsunuz?

Masaüstü için Google Drive uygulaması, Drive Dosya Senkronizasyonu ile Yedekle ve Senkronize Et uygulamalarının en iyi ve en çok kullanılan özelliklerini bir araya getirir. Bu, Drive’ı iş veya kişisel amaçlarla kullanan tüm kullanıcılar için güçlü ve birleşik bir senkronizasyon istemcisi oluşturur.

Masaüstü için Drive kullanıma sunulduğunda dosyalarıma herhangi bir şey olacak mı?

Hayır, dosyalarınız etkilenmez. Bu, depolanan dosyalarınıza değil, yalnızca Yedekle ve Senkronize Et ile Drive Dosya Senkronizasyonu araçlarına yönelik bir güncellemedir.

Drive Dosya Senkronizasyonu’nu kullanıyorum. Bu değişiklik beni nasıl etkileyecek?

Sizin gibi Drive Dosya Senkronizasyonu kullanıcılarına önemli bir etkisi yoktur. En son sürümde aracın “Masaüstü için Drive” olarak yeniden adlandırıldığını göreceksiniz. Bu yılın ilerleyen zamanlarında, Yedekle ve Senkronize Et uygulamasından yeni özellikler de kullanımınıza sunulacak.

Workspace Yöneticisiyim ve kuruluşum Drive Dosya Senkronizasyonu’nu kullanıyor. Bu yeni özelliklerle ilgili endişelerim var. Ne yapabilirim?

Yöneticilerin bu yeni özellikleri kayıt anahtarı aracılığıyla kontrol etmesine olanak tanıyacağız. Sürüm notları aracılığıyla yeni özelliklerin ne zaman kullanılabileceğini görebileceksiniz. Bu özellikleri kontrol etme hakkında daha fazla bilgi edinmek için Drive Dosya Senkronizasyonu’nu nasıl yapılandırabileceğinizi öğrenin.

Hata mesajlarıyla ilgili sorunları giderme

Sabit diskte yer azalıyor

Sabit diskiniz çok doluysa Masaüstü için Drive çalışmaz. Sabit disk alanınızın azaldığını belirten bir hata mesajı alırsanız yer açın.

  1. Bilgisayarınızda Masaüstü için Drive’ı açın.
  2. İstemediğiniz dosyaları hata mesajında belirtilen sürücüden silin.
  3. Masaüstü için Drive’ı yeniden başlatın.

Ekleme noktası hataları

Masaüstü için Drive’ı kullanırken Google Drive’a bilgisayarınızdan erişirsiniz. Drive içeriğinizin giriş noktasına ekleme noktası denir ve her hesabın farklı bir ekleme noktası olması gerekir.

Başka bir hesap tarafından kullanılan ekleme noktası

Her Google hesabı için farklı ekleme noktaları seçtiğinizden emin olun. İlk hesabın “/Google Drive” ekleme noktası, diğer hesapların ise “/Google Drive[hesap adı]” gibi benzersiz bir kimlik kullanması gerekir.

Başka bir cihaz tarafından kullanılan ekleme noktası (Windows)

Windows’da Masaüstü için Drive’ı kullanıyorsanız seçtiğiniz konum kullanılamadığından Google Drive’ın geçici olarak farklı bir konuma eklendiğini bildiren bir bildirim alırsınız. Geçici ekleme noktasıyla Masaüstü için Drive’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Seçtiğiniz konumu kullanmak istiyorsanız Masaüstü için Drive’dan çıkın ve diğer cihazın bağlantısını kesin.

Başka bir cihaz tarafından kullanılan ekleme noktası (macOS)

Mac’te Masaüstü için Drive’ı kullanıyorsanız seçtiğiniz ekleme noktasının kullanılamadığını belirten bir hata mesajı alabilirsiniz. Masaüstü için Drive’ı kullanmak için seçtiğiniz ekleme noktasını boşaltıp tekrar deneyin.

Ekleme noktası yok

Masaüstü için Drive hesaplarınızdan birinde veya birkaçında ekleme noktaları kullanmıyorsa hata mesajı alabilirsiniz. Masaüstü için Drive’ı, tüm hesaplarınızı yüklemeden kullanmaya devam edebilir veya çıkıp tekrar deneyebilirsiniz.

Ekleme noktası değiştirilemez (macOS)

Mac’te Masaüstü için Drive kullanıyorsanız ve dosyalarınıza erişmek için Dosya Sağlayıcısı kullanıyorsanız ekleme noktanız değiştirilemez. Ekleme noktası konumunuz Dosya Sağlayıcısı tarafından belirlenir.

Ekleme noktası hatası

Ekleme noktanızla ilgili bir sorun meydana gelir ve Masaüstü için Drive başlatılamazsa bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin.

Kaynak:https://support.google.com/googleone/answer/10838124?hl=TR&visit_id=637643762619290880-1849389996&rd=1.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap