Google, Gmail’in web sürümündeki ‘Oluştur’ düğmesini değiştiriyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google, Gmail’in web sürümündeki ‘Oluştur’ düğmesini değiştiriyor

0

Google, Gmail masaüstünde bu yılın başlarında değişikliğe gittiği Oluştur düğmesini, daha sezgisel olduğunu söyleyerek eski haline getireceklerini duyurdu.

Google, bir süredir Gmail’in web sürümünde dairesel bir alan içerisinde bulunan kalem simgesiyle yer verdiğiOluştur‘ düğmesi eski görünümüne geri alıyor. Şirket, verdikleri kararın kullanıcı geri bildirimleri sonucunda alındığını belirtti.
 

Teknoloji devi, kullanıcı geri bildirimleriyle eski düğmenin daha sezgisel olduğuna karar verdi. Şirket tarafından yapılan açıklamada geri dönüşün 3 Kasım’da başlayacağını ve tüm kullanıcılara 15 gün içerisinde yayınlanacağını duyurdu.
Gmail’de eski ‘Oluştur’ düğmesi geri geliyor.Google, yapacağı güncellemeyi blog hesabında: “Bu yılın başlarında, “Oluştur” düğmesini, web üzerinde Gmail’deki tüm Chat kullanıcıları için daha küçük, yalnızca simgeye sahip bir düğme olarak güncelledik. Düğmenin orijinal, daha büyük sürümünün daha sezgisel olduğunu anladık ve 3 Kasım 2021’den itibaren bu seçeneğe geri döneceğiz.” ifadeleriyle duyurdu.
Kaynak:https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/10/release-notes-10-29-2021.html?utm_source=adnanguneycom.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap