Google, Gmail’in web sürümündeki ‘Oluştur’ düğmesini değiştiriyor

Google, Gmail masaüstünde bu yılın başlarında değişikliğe gittiği Oluştur düğmesini, daha sezgisel olduğunu söyleyerek eski haline getireceklerini duyurdu.

https://yandex.com.tr/gorsel/search?from=tabbar&text=Gmail&pos=15&img_url=https%3A%2F%2Fwww.olucapri.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2019%2F03%2FGmail.jpg&rpt=simage

Google, Gmail masaüstünde bu yılın başlarında değişikliğe gittiği Oluştur düğmesini, daha sezgisel olduğunu söyleyerek eski haline getireceklerini duyurdu.

Google, bir süredir Gmail’in web sürümünde dairesel bir alan içerisinde bulunan kalem simgesiyle yer verdiğiOluştur‘ düğmesi eski görünümüne geri alıyor. Şirket, verdikleri kararın kullanıcı geri bildirimleri sonucunda alındığını belirtti.
 

Teknoloji devi, kullanıcı geri bildirimleriyle eski düğmenin daha sezgisel olduğuna karar verdi. Şirket tarafından yapılan açıklamada geri dönüşün 3 Kasım’da başlayacağını ve tüm kullanıcılara 15 gün içerisinde yayınlanacağını duyurdu.
Gmail’de eski ‘Oluştur’ düğmesi geri geliyor.Google, yapacağı güncellemeyi blog hesabında: “Bu yılın başlarında, “Oluştur” düğmesini, web üzerinde Gmail’deki tüm Chat kullanıcıları için daha küçük, yalnızca simgeye sahip bir düğme olarak güncelledik. Düğmenin orijinal, daha büyük sürümünün daha sezgisel olduğunu anladık ve 3 Kasım 2021’den itibaren bu seçeneğe geri döneceğiz.” ifadeleriyle duyurdu.
Kaynak:https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/10/release-notes-10-29-2021.html?utm_source=adnanguneycom.

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorum yazarak bir çiçek'de siz dikin.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, Google Play Store'da önemli bir barajı daha aştı! İşte uygulamanın indirilme sayısı...

Telegram indirilme sayısında bir eşiği daha geride bıraktı

Köpeklerin İnsanları Dinlerken Başlarını Neden Sağa Sola Yatırdığı Araştırıldı: Sonuçta Bilim İnsanları da Bakakaldı