Google, Gmail uygulamasını tamamen beyaz bir tasarıma sahip olarak temizliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google, Gmail uygulamasını tamamen beyaz bir tasarıma sahip olarak temizliyor

0
Resim Kıredisi: Engadget / James Trew

Google, ilk önce Malzeme Tasarımı dilini 2014’te (şu anda Malzeme Teması olarak da anılır ) yeniden tanıttı ve geçen yıl cesur renkleri neredeyse tamamen beyaz bir görünüm alarak çıkaran tasarım kurallarında bir güncelleme yaptı. 

Geçtiğimiz yıl, yalnızca web’deki ikincisi olan Görevler, Fotoğraflar, Takvim ve Gmail dahil olmak üzere, Google’ın en önde gelen uygulama ve hizmetleri yeniden tasarlandı . Bugün değişiyor: Mobil için yeniden tasarlanmış bir Gmail bugün yayılmaya başladı ve önümüzdeki haftalarda tüm Android ve iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

İşlevsel olarak, yeni Gmail mobil uygulaması, öncekilerden çılgınca farklı değil. Sağ alt köşede, daha önce olduğu gibi yeni bir e-posta oluşturmak için bir düğme var; web’de Gmail ve Drive’da görünen aynı renkli bir “artı” işaretiyle beyaz. İkonik üstteki kırmızı çubuk şimdi beyazdır ve tüm üst alan bir arama çubuğudur; Eski uygulama, arama yapmak için daha küçük bir hedefe dokunarak gerekli. Son olarak, ana sayfadaki hesap değiştiriciye doğru bir kısayol var. Önceden, hesapları değiştirmek kenar çubuğunu açmayı gerektiriyordu, ancak şimdi bu seçenek ön ve orta. Hayır, karanlık modu yok.

Resim Kıredisi: Google

Gmail’in web sürümüne gelen birkaç özellik, günümüzde mobil olma yolunda ilerliyor. Muhtemelen en tanınabilir olanı, ek önizlemelerinin iletilerin altında görünmesi ve hem ekli iletilerin bulunmasını hem de içeriğin anlaşılmasını kolaylaştıracak olmasıdır. Daha fazla ileti görmek isteyenler için, Google’ın sırasıyla ek önizlemelerini ve avatarlarını kaldıran “rahat” ve “kompakt” yoğunluk seçeneklerine de sahiptir. Web’deki Gmail’in gösterdiği büyük kırmızı kimlik avı uyarıları da artık uygulamada gösteriliyor

Görsel olarak, Google’ın en yeni mobil uygulamalarından herhangi birini denemiş olsanız bile bekleyeceğiniz gibi görünüyor – tamamen yeni, Google fontuyla birlikte. Değişiklik, Google’ın yakın zamanda geliştiricilerin uygulamalarında karanlık modları pil ömründen tasarruf etmenin bir yolu olarak kullanmaya teşvik etmesi nedeniyle biraz ironik . Yeniden yapılanmaların çoğunda olduğu gibi, birçok insanın bu konuda biraz şikayet edeceğini ve sonra yaşamlarına devam edeceğini düşünüyoruz – tamamen beyaz görünüm ilk başta biraz rahatsız edici olabilirken, daha erişilebilir arama ve hesap değiştirici Her iki kullanışlı eklemeler. Ve söylentiler sistem genelinde karanlık bir modda olan Android Q hakkında doğruysa , yakında bu yeniden tasarımı biraz tonlamak için resmi bir yol olabilir.

Kaynak: https://www.engadget.com/2019/01/29/gmail-ios-android-material-theme-redesign/

Google

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap