Google Gmail telefon ve Masaüstü bilgisayarda Bildirim mesajını Açma
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Gmail telefon ve Masaüstü bilgisayarda Bildirim mesajını Açma

0

Google Gmail E-posta servisinizi postanızın gelip gelmediği için devamlı kontrol edenlerden misiniz? Google Gmail hesap ayarlarında yapacağınız küçük bir onaydan sonra, Yeni e-posta aldığınızda telefon veya bilgisayarınızda uyarı almak için bildirimleri etkinleştirebilirsiniz.

2011 yılında Google, Gmail için bu yeni özelliği duyurmuştu. Bu uygulamayı Gmail kullanıcıları için bir kez daha hatırlatmak istedim.

yeni özellik ile Gmail kullanıcıları yeni bir e-posta aldıklarında masaüstünde uyarı veren bir uygulamayı çalıştırabilecekler. Böylelikle Chrome kullanıcıları, benzer işlevlere sahip üçüncü parti yazılımları yüklemek zorunda kalmayacaklar.

Gmail hesabınızı açtığınız zaman, üst tarafta bu özelliği kullanmak isteyip istemediğinizi soran bir yazı ile karşılaşacaksınız. Ayrıca, Gmail hesap ayarlarınızdan bu özelliği özelleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz. bu özellik sadece Google Chrome kullanıcılarına özeldir.  bu özelliğin kusursuz çalışması için tarayıcınızda Gmail hesabınızın açık olması gerekmektedir. Eğer Gmail hesabınız tarayıcı sekmelerinizde açık değil ise, bildirimlerin size ulaşması konusunda problem yaşayabilirsiniz.

Google Gmail Masaüstü Bildirimlerini Aktif Etme

1. Google Gmail hesabınıza giriş yapın.

2. Sağ üstte dişli çark simgesine tıklayın.

3. Açılan pencerede,Masaüstü Bildirimleri isminin sağ tarafında yer alan “Yeni posta bildirimleri açık – Gelen kutusu kategorileri kullanıyorsanız yalnızca Birincil kategorisine gelen iletilerle ilgili olarak bilgilendirilirsiniz.” kutucuğuna tıklayın ve alt bölümden Değişiklikleri Kaydedin.


Google Gmail Bildirimleri etkinleştirmek için uygulama ayarlarını okuduktan sonra resmi tekrar inceleyerek posta kutunuza uygulayın.

Gmail Masaüstü Bildirimleri Çalışmıyor mu?

Gmail masaüstü bildirimleri, yukarıdaki işlemleri uyguladığınızda çalışır. Ancak! bazı ayarlar tam olmadığında bazı özelliklerden de,  ne yazık ki yararlanılamaz. Bilerek veya bilmeyerek, bildirimleri devre dışı bırakmış olabilirsiniz. Böyle bir durum yaşadıysanız şunları yapabilirsiniz.

Tarayıcınızın sağ üst kösesinde bulunan üç noktaya tıklayın. Ayarlar → Aşağıya kaydır ve bul → Gizlilik ve Güvenlik altında → İçerik Ayarları → Oku genişlet → Bildirimler→ Oku genişlet → bu alanda “https://mail.google.com:443” için izin verdiğinizden emin olun. Bu link yapısını göremiyorsanız sağ tarafta bulunan seçenekten Düzenle ile linki ekleyin.

Sonuç: Google Gmail Mobil Bildirim görünümü.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap