Google gmail hesabı nasıl açılır
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google gmail hesabı nasıl açılır

0

Google gmail nasıl alınır ? Nasıl kullanılır ? Gmail eklentileri nelerdir ? Gmail hesabı nasıl açılır ? Bilgisayar dünyası hepimizin bildiği gibi MS-Dos ekranları 1980 senesinde kullanımdaydı. Windows 95, Microsoft’un ürettiği işletim sistemi ailesi Windows’un MS-DOS üzerinde yükselen dördüncü ana sürümüdür. Bu sistemlerin oluşumu bugün ki bilgisayar ve internet teknolojisini de beraberinde sürükleyerek hem insanlığa hizmet, hemde ticareti geliştirdi.

windows-95

Halen kullanmakta olduğumuz proğramlar, yazılımlar, geliştiriciler tarafından devamlı yenilenmekte, önümüze bir hizmet olarak sunulmakta. İşte kısaca internet dünyası ve bilgisayar hayatından bahsettim. Asıl konumuz günümüz koşullarında , geliştiricilerin sunduğu ve halen kullanmakta olduğumuz Google gmail, e-mail sistemini nasıl kullanacağız.

gmail-hesap-girisi

Adım : 1
Öncelikle Google’un vermiş olduğu bu güzel hizmetten yararlanmak için Google hesaplarına girerek kendimize bir gmail hesabı alıyoruz. Gmail hesabına aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ulaştığımızda önce hesap oluştur butonuna tıklıyoruz. Bize sorulan İlgili alanları dolduruyoruz. Not:Resime tıklayarak büyük izleyiniz.

gmail-hesap-girisi

Gmail hesabını alırken güvenlik koruması için Google sizden telefon bilgilerinizi isteyebilir. Bu bilgileri veriyoruz. Cep telefonunuzu verdikten sonra cebinize gelecek bir mesaj doğrulama kodudur. Bu kodu girmeniz istenebilir. Tüm işlemleri tamamladıysanız, artık Google gmail posta ve diğer işlem eklentilerinizi göreceksiniz. Anlatımımızı bölüm bölüm yazacağım. Tüm konuyu tek seferde anlatmak, konuyu bilenler tarafından sıkıcı olabilir. Bu nedenle tüm eklentileri ayrı ayrı anlatmayı düşündüm.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap