Google, Gizemli İşletim Sistemi Fuchsia İçin Apple’ın Mühendisini Transfer Etti

Google’ın gizemli işletim sistemi Fuchsia’nın gelişiminden sorumlu ekibine, Apple’ın yüksek seviyeli mühendislerinden Bill Stevenson da dahil olacak.

Google’ın gizemli işletim sistemi Fuchsia’nın gelişiminden sorumlu ekibine, Apple’ın yüksek seviyeli mühendislerinden Bill Stevenson da dahil olacak.

Google’ın yeni işletim sistemi olması beklenen ve bir noktada Android’in yerini alacağı düşünülen Fuchsia işletim sistemi hakkında çok az bilgimiz var. Firmanın bu işletim sistemi üzerinde, en azından 2016 yılından bu yana çalıştığını biliyoruz. Yine de sistem hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz.

Google’ın yeni işletim sistemi olması beklenen ve bir noktada Android’in yerini alacağı düşünülen Fuchsia işletim sistemi

Stevenson, 15 yıldır Apple’da görev yapıyordu. Mac/Windows Program Yönetimi Kıdemli Yöneticisi olarak görev yapan Stevenson, geçtiğimiz altı yılda macOS Lion, Mountain Lion, Mavericks, Yosemite, El Capitan, Sierra, High Sierra ve Mojave’nin yayınlanmasında görev aldı.

Stevenson’un Google’daki rolü henüz belli olmasa da özgeçmişine baktığımızda görece daha yüksek kademe bir görevi olacağı kesin. Stevenson’un Chris McKillop’un Fuchsia üzerinde çalışan ekibine katılması bekleniyor. McKillop da daha önce Apple, Palm ve Jawbone’da çalışmıştı.
👉 Adnan Güney diyor kiGoogle, kısa süre içinde birçok web sitesi, uygulama ve uzantılar üzerinde çok ciddi değişimler sağlaması, Google geliştiricileri ile sorunun bir an önce aşılarak kısa, orta ve uzun vadede okuyucu, izleyici ve işletmelerle daha elverişli güvenli bir zemin oluşturmayı hedefliyerek oluşum kabugunun yenilenmesini planlıyor, sanırım…

Bu değişimi iki yıl önce yapabilseydi, Google Plus ( Google + ) Nisan 2019 yılında kapanmayabilirdi. Google’un tasarım ve uygulama alanında olaganüstü geliştirici fikirlere çok fazla ihtiyacı var. Umarım kısa sürede bunu elde eder.
Sizde düşüncelerinizi ifade edin…

Kaynak: https://www.androidpolice.com/2019/01/23/google-hires-high-ranking-apple-engineer-to-launch-mysterious-fuchsia-os/

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor …

0

RoboCop’un Devam Filmine Dair Yeni Detaylar Paylaşıldı

WordPress’e gerek kalmadan Google Drive ile blog oluşturmanızı sağlayan araç