Google Gelecek Ay Sonlandıracağı Inbox Uygulamasını Gmail için Test Platformu Yapacak
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google Gelecek Ay Sonlandıracağı Inbox Uygulamasını Gmail için Test Platformu Yapacak

0

Google, gelecek ay Inbox uygulamasını sonlandıracağını açıklamıştı. Bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre, teknoloji devi bu platformu Gmail uygulamasının, Android için olan özelliklerini geliştirmek için kullanacak.

Arama motoru devi Google, Inbox uygulamasını artık kullanmayacağını duyurdu. Bunun üzerine bu platformu, Gmail için yeni özellikleri test etme amaçlı kullanabileceğini açıklayan şirket, başarılı bulunan özellikleri Gmail platformuna taşıyacak.

Gmail için yeni özellikleri test etme amaçlı kullanabileceğini açıklayan şirket, başarılı bulunan özellikleri Gmail platformuna taşıyacak.

Bazı kaynaklardan yayılan haberlere göre Google, test işlemlerine çoktan başladı bile. Google’ın Gmail’i hedefleyerek geliştirdiği özelliklerden birinin adı “Bundles”. Bu özellik, birbirine benzeyen mailleri bir grupta toplamaya yardımcı oluyor. 

Bu sayede benzer içeriklerdeki mailleri, ortak bir başlık altında toplamaya imkan veren “Bundles”, tek bir maille grupta yer alan tüm maillleri cevaplamaya, tek bir hareketle tüm grubu silmeye yarayan kullanışlı özellikler içeriyor.

Şirketin test ettiği bir diğer özelik de “pin” ismini taşıyor. Pin sayesinde daha sonra okunmak veya takibe alınmak istenen mailler, işaretlenerek bir araya toplanıyor. Hızlı bir kulanım açısından, dilendiği zaman ekranın üstünde yer alacak “pin” işareti seçilerek, tüm seçilmiş maillere ulaşılıyor. Bu sayede acil durumlarda kolaylıkla önemli mailere ulaşılabilmesi, topluca yanıtlanabilme imkanı olması ve eğer istenirse hızlıca mailbox’un temizlenebilmesi hedefleniyor.

Google'ın ortaya çıkan bu özellikleri tam olarak ne zaman Gmail üzerinde kullanmaya başlayacağı veya hangi özelliklerin kullanıcılara sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Google’ın ortaya çıkan bu özellikleri tam olarak ne zaman Gmail üzerinde kullanmaya başlayacağı veya hangi özelliklerin kullanıcılara sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Google Gmail

Kaynak:  https://www.phonearena.com/news/Gmail-for-Android-could-get-some-Inbox-features_id113371

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir