Google, G Suit: Yönetici konsolu, kullanıcı yönetimi arayüzünde değişiklikler gerçekleştirdi

Google, G Suit: Resmi blog sitesi, 28 Haziran 2019 tarihli açıklamasında: Yönetici konsolundaki kullanıcıları yönetmek için kullandığınız arayüzde bazı değişiklikler yapıyor.

Google, G Suit: Resmi blog sitesi, 28 Haziran 2019 tarihli açıklamasında: Yönetici konsolundaki kullanıcıları yönetmek için kullandığınız arayüzde bazı değişiklikler yapıyor. 

 Özellikle, Yönetici konsolu> Kullanıcılar’a giderken aşağıdaki güncellemeleri fark edebilirsiniz :

Kullanıcı yönetimi için yeni metin düğmeleri. Kullanıcı listesindeki bir kullanıcının üzerine geldiğinizde görünen düğmeler simgelerden metne değiştirildi.
Kullanıcı eklemek için yeni metin bağlantıları. Şimdi masanın üstündeki metin düğmelerini kullanabilirsiniz. Bunlar daha önce kullanıcı eklemek için kullanılan ‘+‘ düğmesinin yerini alıyor.
Dinamik tablo başlık çubuğu. Seçili satır seçilip seçilmediğine bağlı olarak tabloda görüntülenen farklı seçenekler var (aşağıdaki resme bakın).

Bu değişiklikler ortak kullanıcı yönetimi özelliklerini bulmayı kolaylaştıracak ve bu nedenle kullanıcıları Yönetici konsolu üzerinden daha hızlı yönetecektir.

Başla: 

Yöneticiler: Yönetici konsolu> Kullanıcılar‘daki yeni arayüze bakın. Kullanıcı yönetimi hakkında daha fazla bilgi için Yardım Merkezimizi kullanın.

Ek detaylar: Kullanıcı yönetimi için yeni metin düğmeleri

Simge düğmeleri yerine, şifreleri sıfırlama, kullanıcıları yeniden adlandırma, gruplara ekleme vb. Gibi ortak kullanıcı yönetimi işlevlerini tamamlamak için metin düğmelerine sahip olacaksınız.

Kullanıcı

eklemek için yeni metin bağlantıları Kullanıcıları tek tek veya toplu olarak eklemek için, kullanıcı tablosunun üstündeki metin bağlantılarını kullanın. Bu seçeneklerin satırlar seçildiğinde değiştiğini unutmayın (aşağıdaki ‘dinamik tablo başlık çubuğuna bakın’).

Kullanıcı eklemenin yeni bir yolu  Dinamik tablo başlık çubuğu

Kullanıcı satırlarını seçtiğinizde tablonun başlık çubuğundaki   seçenekler değişecektir.

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Windows 10 Arayüzü İle İşletim Sisteminin Çekirdeği Birbirinden Ayrılıyor

Google’ın yeni reCAPTCHA’sı kullanıcıların gizliliğini tehdit ediyor