Google, Fotoğraflara, Fotoğraf Bombası (Photobombs) gibi Sihirli Silgi uygulaması ile başladı
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google, Fotoğraflara, Fotoğraf Bombası (Photobombs) gibi Sihirli Silgi uygulaması ile başladı

0

 Bazen işler mükemmel giderken, fotoğrafın önüne fark etmediğiniz elektrik hatları gibi kazara bir Fotoğraf Bombası geçer veya  Gerçekten yakalamaya çalıştığınız şeyden dikkat çekerek fotoğrafın dikkatini dağıtabilirler. Dikkat dağıtıcıları fotoğraflardan kaldırmak imkansız bir iş değildir, ancak genellikle karmaşık düzenleme araçları, Teknik bilgi ve zaman gerektirir.


Bu nedenle, Google Fotoğraflar’da yalnızca birkaç dokunuşla bu dikkat dağıtıcıları kaldırmanıza yardımcı olmak için Pixel 6‘da Magic Eraser‘ı başlatıyor. Yeni çekilen fotoğraflarla sınırlı değilsiniz-tüm fotoğraflarınızı, hatta yıllar önce veya Piksel olmayan telefonlarda çekilenleri bile temizleyebilirsiniz.

Magic Eraser, fotoğraflarınızdaki arka plandaki insanlar, elektrik hatları ve elektrik direkleri gibi dikkat dağıtıcıları algılayabilir ve kaldırmak isteyebileceğiniz şeyleri önerebilir. Ardından, hepsini bir kerede silip silmeyeceğinizi seçebilir veya tek tek silmek için simgesine dokunabilirsiniz.

Kaldırmak istediğiniz şeyin üzerine daire çizebilir veya fırçalayabilirsiniz. Makine öğrenimi kullanarak, butondaki Sihirli Silgi yuvarlak tabanlı kaldırmak istediğini anlamaya yarar, bu yüzden hassas fırçalama endişesi zaman harcamak zorunda değilsiniz. Ardından, neyi silmek istediğinize karar verdikten sonra Magic Eraser, piksellerin nasıl görüneceğini tahmin etmek için makine öğrenimini tekrar kullanır.

 


Pixel 6’da çekilen yeni fotoğraflardan veya 20 yıl öncesindeki gibi herhangi bir kamerada çekilen eski fotoğraflardan dikkat dağıtıcıları kaldırın.

Magic Eraser, portreler, gökyüzünün fotoğrafları ve daha fazlası için akıllı öneriler de dahil olmak üzere yararlı düzenleme özellikleri paketine dayanır, böylece kolayca ve hızlı bir şekilde çarpıcı fotoğraflar elde edebilirsiniz. Google Fotoğraflar ve Google Araştırma ekipleri arasındaki yakın işbirliği sayesinde geliştirilen bu özellikler, makine öğrenimi ve hesaplamalı fotoğrafçılıktaki ilerlemeler tarafından desteklenmektedir.

Magic Eraser, 28 Ekim‘de piyasaya sürüldüğünde Pixel 6’da Google Fotoğraflar’da kullanıma sunulacak. Bu yüzden neyin önemli olduğunu yakalamaya odaklanın — ve eğer gerçeğin ardından bir dikkat dağıtıcı bulursanız, Sihirli Silgi yardım etmek için oradadır.

 
 
Kaynak:https://blog.google/products/photos/magic-eraser/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir