Google Fotoğraflar yenilendi! İşte tasarımı
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Fotoğraflar yenilendi! İşte tasarımı

0

Google Fotoğraflar tasarımı yenilendi! İşte değişiklikler

 Google Fotoğraflar uygulaması sınırsız fotoğraf ve video depolama imkanı sunmasıyla yıllardır kullanıcıların gözdesi. Android One programına dahil olan telefonlarda varsayılan galeri uygulaması olarak karşımıza çıkan Google Fotoğraflar güncellemeler ile yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor.Uygulamanın Android sürümü için yayınlanan güncelleme kullanıcı arayüzünde önemli değişikliklere imza attı. Uygulamanın üst kısmında yer alan arama kutucuğu ve beraberindeki ayarlar seçeneği uygulamadan kaldırıldı.
Google Fotoğraflar tasarımı yenilendi! İşte değişiklikler

Alt bölüme bir sekme daha eklenirken, bazı ayarlar sağ üst taraftaki hesap simgesindeki menüye taşındı. Yani sağ üst kısımdaki profil fotoğrafınıza tıklayarak arama kutucuğundaki menüden eriştiğiniz birçok ayarı bulabilirsiniz.

Alt kısımdaki “Albümler” sekmesi “Kütüphane” olarak yeniden adlandırılırken “Arama” sekmesi eklendi. Üst kısımdaki görselde yapılan değişiklik görülebiliyor. Sol taraftaki eski, sağ taraftaki ise yeni arayüzden alınan bir ekran görüntüsü.

Google menü butonunu geçtiğimiz günlerde Haritalar uygulamasından da kaldırmıştı. Bu kapsamda şirketin tasarım yönergelerini güncellediği ve diğer uygulamalarda da aynı değişikliği uygulayacağı düşünülüyor.

Buna ek olarak tasarımsal değişiklikler sunucu tarafında gerçekleştirildi. Kullanıcı arayüzündeki bu değişiklikleri görmek için tek yapmanız gereken beklemek, uygulamayı güncelleme ihtiyacı bulunmuyor.

kaynak: https://shiftdelete.net/google-fotograflar-tasarimi-yenilendi

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap