Google Fotoğraflar, yedekleme sisteminde değişikliğe gitti
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google Fotoğraflar, yedekleme sisteminde değişikliğe gitti

0

Google Fotoğraflar, mobil ağlar özelinde video yedekleme sisteminde bazı değişikliklere gitti. İşte detaylar…

Telefonlardaki video ve görselleri senkronize etme konsepti ile kullanıcılara hizmet veren Google Fotoğraflar, aldığı yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini artırmaya devam ediyor. Kısa süre önce sadece Pixel modellerinde bulunan kilitli klasör işlevini diğer Android kullanıcılarına da sunan uygulama, son olarak yedekleme sisteminde bazı değişikliklere gitti.
 

Google Fotoğraflar, mobil veri ile yedekleme sisteminde değişiklik yaptı

Google Fotoğraflar, uzun süredir hem Wi-Fi hem de mobil ağlar üzerinden yedekleme olanağı sunuyor. Burada mobil ağ kotasını tüketmek istemeyen kullanıcılar için yalnızca Wi-Fi üzerinden yedekleme ve mobil veri kullanırken yedeklemeyi devre dışı bırakma, Hindistan gibi mevcut Wi-Fi bağlantılarının çok fazla yaygın olmadığı ülkelerde ise mobil veri kullanımında yedeklemeler için günlük olarak sınır özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

Ancak kısa süre önce Google, Wi-Fi ağlarının yaygın olmadığı bölgelerde kullanılan günlük sınırlama özelliğini tüm dünyada kullanıma sundu. Böylelikle mobil veri kullanılırken yedeklemeleri devre dışı bırakma seçeneği kullanımdan kaldırıldı. Şu an için söz konusu gelişmenin videoları kapsadığını belirtelim.

Bundan böyle kullanıcılar, mobil veri kullanımı sırasında video yedeklemelerini kontrol altına alabilmek için Veri yok, 5 MB, 10 MB, 30 MB ve Sınırsız seçeneklerini seçmek zorunda. Bu ayarları görüntüleyebilmek için Google Fotoğraflar > Fotoğraf ayarları > Yedekle ve senkronize et > Hücresel veri kullanımı adımlarını izlemeniz yeterli.

Ancak ilginç bir şekilde Google Fotoğraflar destek sayfasında söz konusu değişikliğe dair en ufak bir bilgilendirme metni yok. Bunun yerine halen eski ayarlardan bahsedildiğini söyleyebiliriz. Tabii durum böyle olunca şirketin bir hata sonucu işlevi kullanıma sunduğu şeklinde iddialar da ortaya çıkmaya başladı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Fotoğraflar uygulamasına getirilen yedekleme için günlük sınır özelliği bir hata sonucu mu kullanıma sunuldu? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:https://9to5google.com/2022/01/03/google-photos-video-backup-daily-limit/.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir