Google Fotoğraflar uygulamasına Bokeh ve Color Pop efektleri geliyor
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Fotoğraflar uygulamasına Bokeh ve Color Pop efektleri geliyor

+ - 0
 Google görselleri depolama, paylaşabilme ve düzenleme sağlayan uygulaması GoogleFotoğraflar’a Bokeh efekti ve Color Pop efekti geliyor.
 
Bokeh efekti, fotoğraf çekilirken fokus, yani odak dışında kalan net olmayan kısımların fotoğrafçının seçtiği objektif, kullandığı diyafram gibi ayarlar neticesinde fotoğrafta oluşan bulanıklık efektidir. 
 
Color Pop ise fotoğrafın yalnızca belli bir kısmını renkli bırakarak, geri kalanını siyah-beyaz hale getirmenizi sağlayan bir fotoğraf efekti.

Son zamanlarda çıkan akıllı telefonların kameralarında görmeye alışkın olduğumuz bu iki efekt, Google’ın Fotoğraflar uygulamasıyla tüm Android telefonlara geliyor. Şu anda test aşamasında olan bu özellik ile çektiğiniz fotoğraflara manuel olarak bokeh efekti ve color pop efekti uygulayabileceksiniz.
Google Fotoğraflar’ın Bokeh efekti özelliği, akıllı telefonun kameralarının bokeh efektinden biraz farklı çalışıyor. Google Fotoğraflar’daki bu özelliği bir fotoğrafı çekerken değil, hali hazırda galerinizde olan bir fotoğrafı düzenlerken kullanabiliyorsunuz.
Yeni özellik şu an için test aşamasında ve sınırlı sayıda kullanıcı tarafından erişilebiliyor ancak çok yakın gelecekte tüm kullanıcılarla buluşmuş olacak.

Kaynak: https://www.xda-developers.com/google-photos-may-soon-get-manual-bokeh-and-color-pop-effects/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap