Google Fotoğraflar ücretsiz depolama alanı sonlanıyor
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Fotoğraflar ücretsiz depolama alanı sonlanıyor

0

Popüler fotoğraf ve video depolama uygulaması Google Fotoğraflar, ücretsiz depolama alanını sonlandırıyor. Fotoğraflar uygulaması, pek çok videoyu ve fotoğrafı yedeklemeye imkan sağlıyor. Ancak Google’ın kararı ile Fotoğraflar uygulamasına özel olarak ayrılan alan sona eriyor. 

 
Geçtiğimiz yılın sonlarında bu duyuruyu yapan Amerikalı teknoloji devi, son gün için 1 Haziran tarihini işaret etti.Google’ın bu değişikliği yapmasının ardındaki en büyük neden ise artan talepleri karşılamak.

Google Fotoğraflar ücretsiz depolama alanı sona eriyor

1 Haziran’dan itibaren Google Fotoğraflar uygulamasına yüklenen tüm yeni fotoğraflar ve videolar, her Google hesabıyla birlikte gelen ücretsiz 15 GB kapasiteye (veya bir Google One üyesi olarak satın almış olduğunuz ek alana) dahil olacak. Google hesabıyla gelen 15 GB kapasiteye dahil olan servisler önceden Drive ve Gmail‘di. Ancak, yeni karar ile bu servislere Fotoğraflar da katılıyor.

1 Haziran tarihine kadar Fotoğraflar uygulamasını eskisi gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Depoladığınız fotoğraflar ve videoların kapasitesi büyükse, bir an önce yedeklemenizi öneririz. Google Fotoğraflar tarafından sağlanan ücretsiz depolama alanı, Pixel kullanıcıları için değişmeyecek. Pixel kullanıcıları bu değişiklikten muaf olacak.

Yaklaşık 5 yıl önce kullanıma sunulan ve telefondaki fotoğrafları / videoları kısıtlama olmadan görüntülemenize olanak sağlayan Fotoğraflar uygulaması için talep oldukça yüksek. 
 
Google Fotoğraflar uygulamasında 4 trilyondan fazla fotoğraf saklı. Üstelik, kullanıcılar her hafta 28 milyar yeni fotoğraf ve video ekliyor. Artan talebe ayak uydurmak ve daha iyi hizmet verebilmek amacıyla Google, Fotoğraflar uygulaması ile gelen sınırsız depolama alanı politikasında değişiklik yapılıyor.Bulut depolama alanlarına yüklediğiniz fotoğraflar ve videolar sizin için çok önemliyse, yerel bir yedekleme çözümü öneririz. Bunun için kullanılabilecek en iyi donanımlar ise yüksek depolama kapasitesi sahip HDD ve SSD’ler.

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap