1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google fotoğraflar sınırlamaya gidiyor!

Google fotoğraflar sınırlamaya gidiyor!
0

Kullanıcıların fotoğraflarını yapay zeka destekli araçlarla birlikte, organize şekilde kullanabilmelerini sağlayan Google Fotoğraflar, bir özellikte kısıtlamaya gidiyor. Bu özelliği açmış olduğunuz fotoğraflar için bir yükleme limiti mevcut.
Google Fotoğraflar 10.000 fotoğraf kısıtlaması

Bu ay başında uygulama için tanıtılmış bir özellik olan Canlı Albümler özelliği, aslında fotoğraf sayısı kısıtlamasına sahip. Bu özelliği açmış olduğunuz albümlere yükleme yaparken dikkatli olmanızda fayda var.

Canlı Albümler özelliği, Google’ın yüz tanıma ve gruplama teknolojisi üzerine kurulu bir özellik. Örneğin arkadaşınızın yüzünün gruplandırıldığı bir albümü kendisiyle canlı olarak paylaşmayı isterseniz, bu özelliği kullanmanız gerekecek.

Bu sayede birlikte çekilmiş olduğunuz veya onun mevcut olduğu tüm fotoğrafların bir kopyası, onda da mevcut olacak.

Bu albümlerde 10.000 fotoğraf sınırlamasına eriştiğinizde “Canlı Albümler özelliği durduruldu” şeklinde bir uyarı almaktasınız. Bunun sonucunda da yeni çekilmiş olan fotoğrafları eski usül yöntemlerle incelemeye devam etmek durumunda kalmaktasınız.

Daha önce bu konu ile ilgili bir uyarı yapmamış olan Google tarafından ise resmi bir açıklama gelmiş durumda. Buradan Google tarafından paylaşılmış resmi..

 

Kaynak: https://shiftdelete.net/google-fotograflar-sinirlamaya-gidiyor

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap