1. Ana Sayfa
  2. Android

Google Fotoğraflar, Nihayet Hangi Fotoğrafların Yedeklenmediğini Gösterecek

Google Fotoğraflar, Nihayet Hangi Fotoğrafların Yedeklenmediğini Gösterecek
+ - 0
Google Fotoğraflar uygulamasının eskiden sahip olduğu kullanışlı özellik tekrar geri geliyor.


Bir yıl veya daha öncesine kadar Google Fotoğraflar‘da her medya ögesinin üstünde kullanışlı bir gösterge bulunuyordu. Bu gösterge sayesinde kullanıcılar, hangi medya ögesinin yedeklenip yedeklenmediğinden haberdar olabiliyordu. Google, bu özelliği kaldırmıştı fakat bu durum, kullanıcıların tepkisini çekmişti. Google, hatanın farkına varmış olacak ki gösterge tekrar geri geliyor.

Fotoğraflar uygulamasının galeri görünümünde hangi medya ögelerinin yedeklenmediğini görmek ve buna göre yedeklemek istenen ögeleri seçebilmek, uygulamanın kullanışlılığı açısından önemli. Kullanıcılar, uzun zamandır bu özelliğin uygulamaya gelmesini istiyordu.

Uygulamanın Play Store sayfasındaki yenilikler bölümünde güncellemeyle ilgili şu açıklama yazılmış:

“Fotoğraf ve videolarınızdan hangilerinin henüz yedeklenmediğini görmenize, yedeklenecek öğeleri proaktif bir şekilde seçmenize yardımcı olacak yeni bir galeri görünümü kullanıma sunuldu. Ayrıca, Google Fotoğraflar’ı katlanabilir cihazlarla uyumlu hale getirecek çeşitli iyileştirmeler yapıldı.”

Play Store’daki açıklama güncellenmiş olsa bile bazı kullanıcılar, bahsedilen özelliğin şu an kendilerinde mevcut olmadığını bildirdi.
Kaynak: https://www.androidpolice.com/2019/04/20/google-photos-will-finally-tell-you-which-photos-werent-backed-up-like-the-good-ol-days/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap