Google Formlar İletişim Sayfasını Wordpress’e Gömme
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Formlar İletişim Sayfasını Wordpress’e Gömme

0

Google Formlar ile oluşturulmuş İletişim Sayfası, Wordpress temaya nasıl gömülür? Gömme işlemi için İletişim sayfa kodları nasıl alınır ve kullanılır? Konu hakkında detaylı bilgiler.

Google Drive Google Formlar ile iletişim sayfası oluşturma, arka plan renk ve resim değişimi, form ayarları hakkındaki konuları bir önceki makalemizde incelemiştik.

Bugünkü makalemizde ise Google Formlar ile düzenlediğimiz İletişim sayfa kod kısmının nerede bulunduğunu ve bu kodları web sitemize nasıl gömeceğimizi inceleyeceğiz. İlgili makaleleri okuyamayan okuyucularımız aşağıda verilen bağlantı linkinden geçmiş konulara göz atabilirler.

İlgili Makaleler:

1. Google Formu İle İletişim Sayfası Oluşturma

2. Google Form İletişim Sayfa Arka Plan Renk ve Resim Değişimi

3. Google Formlar İletişim Sayfa Yorum ve Cevap Ayarları

Google Formlar İletişim Kodları Nerede Bulunur:

1. İletişim sayfasını açın.

wordpress-iletisim-form-gonder-butonu

2. Yukarıdaki resimde görülen, “Gönder” butonuna dokunun.

3. Açılan pencerede Ters tırnak <> simgeye dokunun.

 iletisim-sayasi-html-iframe-kodlari

4. HTML’yi yerleştir yazan kısımdaki İframe kodlarını, “Kopyala” ismine tıklayarak kopyalayın.

5. Genişlik ve Yükseklik ayarlarını burada yapamayacağınız için standart bir ölçü verilmiştir. Bu ayarları Wordpress web sitenizde yapacaksınız.

Google Form İletişim Kodlarını Worpress’e Gömme:

1. Worpress, kumanda paneline giriş yapın.

2. Daha önce oluşturduğunuz iletişim sayfasını açın. Önceden düzenlediğiniz Worpress eklenti iletişim sayfa kodlarını silebilirsiniz.

3. Metin ismine tıklayın. Biraz önce kopyaladığınız İframe kodlarını yapıştırın.

4. Ön izlemeye tıklayın, Genişlik: width=”760″, Yükseklik: height=”500″ ayarlarını kontrol edin. Büyük ihtimal ile ebatların düzgün olmadığını göreceksiniz.  Resmi Büyük İzle >
google-form-iletisim-iframe-kodlari

5. AdnanGuney Wordpress iletişim sayfası için hazırladığım ölçüler, Genişlik: width=”760″, Yükseklik: height=”1170″ siz kendi temanıza göre ebatları düzenleyin.

6. Düzenleme işiniz bittiğinde “Görsel’e” tıklayın, Kaydedin veya Yayımlayın.

Sonuç yukarıda gördüğünüz ilk resim gibi olacaktır.

Google Drive Formlar ile oluşturduğumuz İletişim sayfa hakkındaki farklı konuları inceledik. Bir sonraki makalemizde anlatılacak konulardan haberdar olmak için Takip edebilirsiniz. Google Formlar, İletişim sayfası ve diğer makalelerde görüşmek üzere;

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap