Google E-Tablolar’daki etkin hücrelere ve aralıklara hızla gidin

Google, Google E-Tablolar’da gezinmeyi iyileştirmek için formül çubuğunun solunda bulunan bir aralık adı kutusu ekliyor.

Google, Google E-Tablolar'da gezinmeyi iyileştirmek için formül çubuğunun solunda bulunan bir aralık adı kutusu ekliyor.

Google, Google E-Tablolar‘da gezinmeyi iyileştirmek için formül çubuğunun solunda bulunan bir aralık adı kutusu ekliyor. 

Önceden, aktif hücreler yalnızca mavi bir çerçeveyle gösteriliyordu ve kaydırılarak veya ok tuşları kullanılarak bulunabiliyordu. Artık, bir sayfadaki koordinatlara ve adlandırılmış aralıklara doğrudan atlamak için aralık adı kutusunu kullanabilirsiniz.Ek olarak, bu kutu, sayfadaki yeni adlandırılmış aralıklara kolayca erişmek, yönetmek ve oluşturmak için bir açılır menü sağlar.

kaynak: https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/01/new-name-range-box-in-google-sheets.html

 

Yazar Adnan Güney

Samsun-Turkey doğumlu. 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Herkes bilgisayarının hızlı olmasını ister ve çözümler üretmeye çalışır. “Windows 10 nasıl hızlandırılır?” sorusunun cevabı bu yüzden kullanıcılar için önemlidir. Hazırladığımız Windows 10 hızlandırma yöntemleri rehberi ile bilgisayarınızın hız kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bir çok pratik Windows 10 hızlandırma yöntemini sizler için araştırdık.

Windows 10’u hızlandırın adım adım işlemler

Yüz binlerce kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Elektrik faturalarının 118 liralık kısmı devlet tarafından ödeniyor. Dar gelirli vatandaşlara fatura desteği sağlanıyor.

Elektrik faturalarını devlet ödüyor! Aylık 118 lira