Google Duo’nun 8 Kişilik Grup Sohbet Sınırı, 12 Kişiye Yükseltildi
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Duo’nun 8 Kişilik Grup Sohbet Sınırı, 12 Kişiye Yükseltildi

0
Google, görüntülü sohbet uygulaması Duo‘nun grup sınırı8‘den 12‘ye çıkardığını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre kullanıcılar, artık daha kalabalık gruplar oluşturarak sohbet edebilecekler.

ABD merkezli teknoloji devi Google, tüketiciler için onlarca hizmet veriyor ve bu hizmetlerden bir tanesi de “Duo“. Kullanıcılara sesli ve görüntülü arama yapabilme imkanı sunan Duo, bugün milyonlarca kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılıyor. Şimdiyse Google, Duo kullanıcılarının en azından şu sıralar fazlasıyla ihtiyaç duydukları bir yeniliği hayata geçirdiklerini duyurdu.

Çin‘in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgını, insanları evde kalmak zorunda bıraktı. Çünkü bu virüs, solunum yolu aracılığıyla bulaşıyordu ve insanların bu virüsten korunabilmek için yapmaları gereken ilk şey, toplu alanlardan uzak durmaktı.

Bu durum, pek çok şirketi evden çalışma modeline geçmeye mecbur bıraktı ve görüntülü konuşma uygulamalarına olan ilgi de artmış oldu. Bu durumu görmezden gelemeyen Google, Duo kullanıcıları için grup sohbetlerinde bir iyileştirme gerçekleştirdi.

Google Duo, bugüne kadar en çok 8 kullanıcının aynı görüşmeye bağlanmasına imkan sağlıyordu. Ancak bu durum, artık geçerliliğini yitirdi. Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, bundan sonra 12 kullanıcının aynı aramaya dahil olabileceği belirtildi. Yani Google Duo kullanıcıları, artık daha kalabalık gruplar oluşturup daha verimli görüşmeler yapabilecekler.


Google, grup görüşme sınırının 12’ye yükseltilmesinin pandemi süreci için geçici bir uygulama mı yoksa kalıcı bir özellik mi olduğunu açıklanmadı ancak şirket tarafından yapılan açıklamalara göre Google Duo’nun sahip olduğu özellikler yakın zamanda iyileştirilmeye devam edilecek.

kaynak: https://www.androidpolice.com/2020/03/27/google-duo-increases-group-calling-limit-to-12-participants/

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap