Google Duo Uygulaması Kullanıma Hazır
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgisayar Bilim ve Teknoloji

Google Duo Uygulaması Kullanıma Hazır

+ - 0

Mayıs ayında yapılan konferansta Google, Allo ve Duo isimli iki yeni uygulamadan bahsetmişti. Allo yeni bir mesajlaşma hizmeti olarak, Duo ise görüntülü görüşme uygulaması olarak hayata geçirildi.

Özellikle şifreleme ve güvenlik özellikleriyle ön plana çıkan Duo, internet hızınıza göre görüntüyü anlık optimize ediyor. Yani bu sayede internet hızınız çok düşük olsa da, görüntülü görüşme yapmak mümkün oluyor.

Duo uygulaması hem Android, hem de iOS platformlarında indirilebilir hale geldi. Uygulamayı açtığınızda öncelikle kayıt işlemini tamamlamanız gerekiyor. Bunu da telefon numarası girerek kolayca yapabiliyorsunuz.

Uygulamanın en önemli özelliklerden biri ‘TIK TIK’ olarak adlandırılan bir video önizlemesi gibi bir özellik. Yani gelen çağrıları yanıtlamadan önce karşı tarafı ön izleme penceresinden izlememiz mümkün.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

1989 yılında Akhisar'da doğdum. Eğitim ve öğretim hayatımı Pamukkale Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra dijital platformlara olan ilgim arttı. Ve bilgi paylaşım sistemlerine ilgi duymaya başladım.Google, Yandex, Bing gibi büyük arama motorlarında seo optimasyonu yapmaya başladım. Ayrıca gıda mühendisliği yapmaktayım.

Yorum Yap