Google Drive’e Resim Yükleme ve Resim Linkini Alma
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Drive’e Resim Yükleme ve Resim Linkini Alma

0

Masa üstü bilgisayar ile Google Drive’e resim yükleme ve yüklenen resim linkini kopyalayıp yorum penceresine Google URL kısaltıcısı kullanarak sorunlarınızı resimli anlatabilme.

Web sitelerinde yayınlanan makale içinde anlayamadığınız konuları daha iyi anlatabilmek için, makale yazarına yorum penceresinde soru sorar ve cevapları bekleriz. Ancak sorduğunuz soru içinde yazara eksik bilginin verilmesi veya açıklayıcı dokümanın bulunmaması gibi konulardan dolayı kendinizi ifade edemeyebilirsiniz.

Makale yazarına kendinizi ifade edemediğiniz böyle bir an yaşadığınızda, şu adımları takip ederek çok çabuk cevaplar alabilirsiniz. Yorum yazarken uyulması gereken konular.

İlk Kez Yorum Yazarken Dikkat Edilecek Konular:

1. Yorum pencereleri, Google spam veya kötüye kullanım araçları ile iç içe çalışan bir algoritmayı takip ederler. Bu nedenle dikkatli olmak gerekir.

2. Web sitenizin var olduğunu düşünerek, web sitenizin Spam veya kötüye kullanım araçları, vb. gibi algoritmalar ile işaretlenip, etkilenmemesi için ilk kez yorum yazarken kesinlikle bağlantı linki veya web sitenizin URL’sini bırakmayın.

3. Her ne kadar o anda aklınıza gelmese de, Google hesap ve profil bilgileri yorum penceresinde sorduğunuz sorunun makale ile ilgili ve alakalı olup olmadığı belirler.

4. İlk kez yorum penceresine yazdığınız metinde sorununuzu yazara kısaca ifade edip aldığınız cevaptan sonra, daha fazla detaylara girebilirsiniz.

Yorum Yazarken Dikkat Edilecek Konular:

1. Soruna neden olan konuyu adım adım ve sorunu tam ismi ile belirtin.

2. Anlaşılmayan konular için, yazara bir görsel resim linki vermek istediğinizi belirtin.

3. Bu aşamadan sonra sorunu anlatan resim linkini gönderin. Örnek: Scrollbar Kaydırma çubuğu görseli.

 

Google Drive’e Sorunlu Alanın Resmini Yükleme:

1. Bilgisayarınızda mutlaka bir resim yükleme ve resim görsel alanını belirlemek için bir resim editörü ile çalışın. (Örnek: Windows Paint Resim Editörü)

2. Resimlerinizi web internet ortamında bulunan web sitelerine yüklemeyin. Bu sitelere yüklediğiniz resimler 6 ay saklanır ve sonra silinir.

3. Resimlerin diğer insanlara yardımcı olmasını düşünüyor iseniz kendi hesabınızı kullanın. Bunun için; Google Drive giriş yapın.

4. Google Drive Klasörlerinize göz atın ve Google Foto isimli klasöre dokunun. Aşağıda verilen resme dikkat edin. İki adet Google Foto klasörü mevcuttur. Resimde onaylanmış Klasörü açın.

5. Google Foto Klasörünü açtınız mı? Şaşırmış olabilirsiniz. Google E-Mail hesabınızı ilk aldığınız günden bugüne kadar geçen süre içinde Picasa resim editörüne eklediğiniz tüm resim dosya ve albümlerinizi bu alanda göreceksiniz.

6. Yıl ve Ay bazında dizin olarak yüklediğiniz resimlerinizi şimdi inceleyin. Örnek; 2002/2017 yılında yüklediğim resim ve albüm dosya görünümü.

7. Resminizi yüklemek için, bulunduğunuz yıla ait klasörü açın.

8. Daha önce Masa üstüne eklediğiniz resmini tutup sürükleyin ve bırakın.

9. Yüklenen resminize dokunun ve üst menüde bulunan “Paylaşılır bağlantıyı al” simgeye tıklayın.


10. Resim link’inizi alıp kullanabilirsiniz. Ancak link biraz uzun olduğundan aldığınız linki Google URL Kısaltıcı web sitesini kullanarak kısa bir bağlantı linki de almanız mümkündür.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap