1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Drive’daki klasörlerin klasörlerinizin ve kısayollarınızın rengini özelleştirin

Google Drive’daki klasörlerin klasörlerinizin ve kısayollarınızın rengini özelleştirin
0
Artık paylaşılan sürücülerdeki klasörlerin rengini ve klasör kısayollarını özelleştirebilirsiniz. Önceden, yalnızca Sürücümdeki klasörlerin rengini özelleştirmek mümkündü.
 

Paylaşılan sürücüler, ekiplerin ve kuruluşların dosyaları depolamasına, erişmesine ve üzerinde işbirliği yapmasına olanak tanır. Kısayollar, başka bir klasörde veya başka bir sürücüde depolanan dosyaların işaretçileridir ve bu da dosyaların kopyalarını oluşturmadan içeriğin yüzeye çıkmasını kolaylaştırır.

Belirli klasörlere renk atamak, Google Drive’ınızı görsel olarak düzenlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, en önemli klasörlerinize renkler atayabilir ve Drive’da hızlı bir şekilde gezinmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Not: Sürücüm, paylaşılan sürücüler ve kısayollar’daki özel klasör renkleri yalnızca sizin tarafınızdan görülebilir.

Belirli klasörlere renk atamak, Google Drive'ınızı görsel olarak düzenlemenize yardımcı olabilir. Örneğin, en önemli klasörlerinize renkler atayabilir ve Drive'da hızlı bir şekilde gezinmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

kaynak:  https://workspaceupdates.googleblog.com/2021/06/custom-colors-for-folders-and-shortcuts-in-google-drive.html?utm_source=adnanguney&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+GoogleAppsUpdates+%28Google+Workspace+Updates+Blog%29

 
 

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap