Google Drive ile slayt sunu albümü oluştur
 1. Anasayfa
 2. Genel

Google Drive ile slayt sunu albümü oluştur

0

Google ürün grubu olan, Google Drive ile blog ana sayfa başlığı, sidebar veya alt sütun kısmında bir aile albümü, yemek tarifi, moble dekarasyon, manzara resmi vs. gibi sunu hazırlayarak sunu resmine bağlantı linki verebilirsiniz. Hayal gücümüzü biraz daha ileriye götürelim ve neler yapabileceğimiz konusunu görelim. 

Web Site okuyucunuz, blog’unuzdaki güzel yemek resimlerini izlerken, ilgisini çeken bir yemek hakkında bilgi almak için blog resmine tıklayarak yemek ile ilgili blog yazınızı açıp okumak isteyebilir. 

Sizde Okuyucunuza daha iyi bir deneyim yaşatabilirsiniz. Blog ve web siteniz için bu özel tema tasarımında gördüğünüz 5 adet resimden oluşan slayttan daha fazlasını yapabilirsiniz.

Düzenleme yapılacak, sunu albüm slayt için resim ekleme sınırınız yoktur. Blog veya web sitenizdeki, en sevilen resimlerinizi ekleyip, Yazı başlığıYazıdan küçük bir alıntı ve ilgili yazınıza vereceğiniz Sayfa bağlantı linki ile şahaserler yaratabilirsiniz.

Google Drive ile yapılabileceğiniz birçok işlem mevcut olup bugüne kadar yazdıklarımı Google Drive kategorisinden okuyabilirsiniz.

Google Drive ile resimli sunu slayt albümü hazırlama:

1. Önce blog yazılarınızdan oluşan güzel resimli yazınızı tarayıcı yeni sekmede açın. Ekleyeceğiniz resmi masaüstüne kaydedin. Veya resim url’sinden farklı kayıt yapın.

2. Video anlatımında sunumuz için iki resim eklenecek.

3. Resim dosyamız için bir isim vereceğiz. Resimden önce başlık yazısını alt yazıyı ve resmi ekledikten sonra resime bağlantı verilecek.

4. Resmin sunum içine yerleştirilmesi, bir sonraki resmi ekleme (sol tarafta eklediğiniz resime tıklayın ve enter çekin, alt kısma yeni bir resim alanı açılacaktır. Tüm resimlerinizi bu şekilde devam ettirerek açabilirsiniz.
5. Resmimiz için sunumda kullanacağımız biçim seçilecek, biçimin uygulama süresi seçilecek ve tümüne uygula veya her resme ait farklı görünüm seçerek değiştirebilirsiniz.
6. Sunum otomatik kaydedildiğinden bir işlem yapmanıza gerek yok.
7. Yaptığımız sunumun önizleme sonucu herşeyiniz tamam ise, Web de yayınlayarak İframe kodu alınacak. Aldığımız iframe kodunu blogger gadget içine ekleyerek gadgetimizin görülmesi gerektiği bölümü belirleyeceğiz.

8. Gadget içinde bulunan genişlik ve yükseklik ayarları ile oynayarak blog temamızın görünüm boyutunu düzenleyeceğiz.

Gözünüzü korkutmasın, eliniz alıştığında çok kısa sürede bu işlemleri yapabileceksiniz.

Google Drive sunuma başlamak için hazır mısınız ?

1. Google Drive giriş yapın. Üye değilseniz! Google hesabınızı kullanabilirsiniz.

2. Sol üst kısımda “eski sürüm” Oluştur, şimdi “Yeni” → Sunu, “yeni ismi Google Slaytlar, → tıklayın ve albüm için bir isim girin. İlerleyen zaman içinde Google Drive da yapılan değişimlerden dolayı  bazı anlatım isimleri değişebilir bu neden ile aşağıdaki videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir