Google Drive ile Döküman Nasıl Yapılır Videolu Anlatım
  1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Drive ile Döküman Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

+ - 0

Eski adı Google Dokümanlar, yeni adı Google Drive, yapı olarak aynı isim olarak adı değişti. Bu yazıda sizlerle Google Drive ile doküman nasıl oluşturulur, doküman adı nasıl değiştirilir, tablo nasıl yapılır vs konulardan bahsetmek istiyorum. Kullanımı Office proğramlarından tanıdığınız Word sayfasından farklı değildir. Google Drive doküman sayfası kullanımı blog editörlerimizdeki kullanım ile aşağı yukarı aynı özellikleri taşımaktadır.Hatta kullanımı çok kolay olması nedeni ile blogumuzun editörü yerine, yazılarımı burada yazıyor, bazı resimlerimide bu alanda biçimlendiriyorum.

google-drive-belgeler

Şöyle bir düşünelim blogunuzda yan yana üç adet resim koyma şansınız yoktur. Kodlarla çalışırsanız bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak her kullanıcı kodla çalışmadığına göre bu işlemi en basitinden kullanma yoluna gidebiliriz.

İşte burada da Google Drive dokümanlar benim için ön plana çıkmış oluyor. Sizde kullanmaya başladığınızda anlatıklarıma hak vereceksiniz. Artık bu aracı blogumda blog editörü olarak kullanmaya o kadar alıştım ki, içeriklerimi nerede ise bu alandan yayınlayacağım.

Tabi henüz bu uygulama yok. Bu tamamen benim fikrim. Ama yarın olmayacağını kimse garanti edemez. Kesinlikle bir modül ilave ederek, blogla döküman sayfası arasındaki ilişkiyi sağlayacaklardır.
Dilerseniz bu konuyu fazla uzatıp resimlerle anlatmak yerine bir video ile izleyelim.

Google Drive ile Döküman Nasıl Yapılır? 

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap