1. Ana Sayfa
  2. Genel

Google Drive Google Hesabınızın Depolama alanını kontrol etme

Google Drive Google Hesabınızın Depolama alanını kontrol etme
0
Google Drive da Fotoğraf ve videolarınız Google Hesabınızın depolama alanını kullanarak depolanıyor. Depo alanını uzun süre kullanabilmek için dikkatli kullanmak gerekiyor. Bu nedenle! kullanımda mutlaka şunlara dikkat edin.
Fotoğrafları doğrudan Google Drive’a yüklerseniz bunlar depolama alanı kotanızı kullanır.
Google Fotoğraflar veya Yedekle ve Senkronize Et uygulamasını kullanarak orijinal kalitede yüklediğiniz öğeler depolama alanı kotanızı kullanır.
Google fotoğrafları ücretsiz sınırsız kullanın derken işi abartıp fotograf yükleme işini basite almamak lazım. Fotoğraf yükleme inceliklerini bilmek gerekir.

Yükleme boyutunuzu nasıl değiştireceksiniz?

Fotoğraf ve videolarınızın yükleme boyutunu seçme
Tercihlerinize uygun olması veya Google Drive depolama alanınızda yer açmak amacıyla fotoğraf ve videolarınızın kalitesinde değişiklik yapabilirsiniz.
1. Bilgisayarınızda photos.google.com/settings adresine gidin.
Gelecekteki yükleme işlemleri için yüksek kalite veya orijinal kalite ayarını seçin.

Yüksek kalite
Ücretsiz sınırsız depolama alanı.
Fotoğraflar alan kazanmak için sıkıştırılır. 16 MP‘den yüksek çözünürlüklü fotoğraflar 16 MP olacak şekilde yeniden boyutlandırılır.
24 inç x 16 inç boyutlarına kadar iyi kalitede 16 MP fotoğraflar yazdırabilirsiniz.
1.080 p‘den daha yüksek çözünürlüğe sahip videolar yüksek tanımlı 1.080 p olacak şekilde yeniden boyutlandırılır. 1.080 p veya daha düşük çözünürlüğe sahip videolar orijinallerine yakın görünür.
Orijinal kalite
Ücretsiz sınırlı depolama alanı. Google Hesabınızdaki depolama alanı kullanılır. Depolama alanınızı buradan kontrol edebilirsiniz. Bu sınırı aşarsanız hiç tavsiye etmem o zaman  depolama alanı satın almanız gerekecek.

Tüm fotoğraflar ve videolar, çekildikleri çözünürlükte depolanır.

16 MP‘den yüksek çözünürlüğe sahip fotoğraflar ve 1.080 p‘den yüksek çözünürlüğe sahip videolar için önerilir.
Büyük boyutlu banner’ların yazdırılması için önerilir.
Pixel ve Pixel 2 kullanıcıları için ücretsiz ve sınırsız depolama alanı
Pixel cihazınız varsa telefonunuzdan yüklenen fotoğraf ve videolar için Orijinal kalitede ücretsiz ve sınırsız depolama alanı elde edersiniz. “Yüksek kalite” ayarını kullanamazsınız.
Pixel 2 cihazınız varsa 16 Ocak 2021 tarihinden önce Pixel cihazdan yüklenen fotoğraf ve videolar için Orijinal kalitede ücretsiz ve sınırsız depolama alanı elde edersiniz. Bu tarihten sonra, yeni fotoğraflar Yüksek kalitede ücretsiz olarak yüklenecektir. Orijinal kalitede yeni fotoğraf yüklerseniz bu fotoğraflar depolama alanınızda yer kaplar. 16 Ocak 2021 tarihinden önce yüklenen fotoğraflar Orijinal kalitede ücretsiz korunur.

Yazar Hakkında

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu.Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yorum Yap