Google Drive dosya yüklemelerine sınır getirdi
 1. Anasayfa
 2. Google Drive

Google Drive dosya yüklemelerine sınır getirdi

0

Google Drive platformunu sıkça kullananlar için dikkate değer bir gelişme yaşandı. Bundan böyle kullanıcıların sisteme yüklediği öge sayısına kısıtlama getiriliyor. 

Google Drive sınırlı mı?

Belirli bir depolama alanına kadar ücretsiz olan ancak sonrasında kullanıcılardan abonelik tarzı ödeme isteyen Google Drive bugüne kadar dosya yükleme sayısı açısından bir sınır koymuyordu. Ne var ki bu haftadan itibaren işler değişti.

Google tarafından da doğrulanan bilgilere göre Google Drive kullanıcıları sisteme toplamda 5 milyon öge yükleyebilecek. Buna yüklenen her türlü klasör, müzik dosyası, resim dosyası gibi veri dahil.

Standart kullanıcılar için bu rakama ulaşmak pek mümkün değil ancak yüksek bedel ödeyerek sistemi kullanan kurumlar bu konuda sıkıntı yaşayabilir. Diğer taraftan herhangi bir bilgilendirme yapmadan Google’ın kural değiştirmesi de tepki topladı.

Kaynak: https://mashable.com/article/google-drive-hidden-file-limit

 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  sinirli
  Sinirli
 • 0
  berbat
  Berbat

Web site yazılım tasarım uygulama eklenti ve yenilikler hakkında güncel bilgi ve haber platformu. Samsun-Turkey - 1989-2005 Temsa Mitsubishi Sabancı Otomotiv grubunda çalıştı. Araştırma, Geliştirme, Web siteleri ile uğraşma ve Paylaşımı seven biriyim.

Yazarın Profili

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir